چین شرایط WHO را برای مطالعه بیشتر در مورد منشا COVID-19 رد می کند


پکن – چین نمی تواند برنامه سازمان بهداشت جهانی را برای مرحله دوم مطالعه منشا آن بپذیرد کووید -19روز پنجشنبه یک مقام ارشد بهداشت چین گفت.

زنگ ییکسینگ ، معاون وزیر کمیسیون ملی بهداشت ، گفت که او “برای درخواست بررسی بیشتر” کاملاً مبهوت شده است منشأ همه گیری و به طور خاص ، این تئوری که ممکن است ویروس از آزمایشگاه چین نشت کرده باشد.

وی نظریه نشت آزمایشگاهی را به عنوان شایعه ای مغایر با عقل سلیم و علم رد کرد.

وی در یک کنفرانس خبری خواستار پیدایش COVID-19 گفت: “برای ما غیرممکن است که چنین برنامه ردیابی را اتخاذ کنیم.”

زنگ ییکسینگ ، معاون وزیر کمیسیون ملی بهداشت چین ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در پکن شرکت می کند
Zeng Yixing ، معاون وزیر کمیسیون بهداشت ملی چین ، در یک کنفرانس مطبوعاتی در 22 ژوئیه 2021 در پکن در مورد ردیابی منشا COVID-19.

WANG / روترهای SHUBING


جستجوی منشأ ویروس به موضوعی دیپلماتیک تبدیل شده است که روابط چین با ایالات متحده و بسیاری از متحدان آن را بدتر کرده است. ایالات متحده و دیگران می گویند چین درباره آنچه در روزهای ابتدایی همه گیری اتفاق افتاده شفاف نبوده است. چین منتقدان را متهم به سیاسی کردن موضوعی می کند که باید به عهده دانشمندان باشد.

Tedros Adhanom Gebreesus ، مدیرکل WHO ، هفته گذشته اذعان داشت که رد ارتباط احتمالی بین همه گیری و نشت از آزمایشگاه دولت چین در ووهان ، شهری که این بیماری برای اولین بار در اواخر سال 2019 شناسایی شد ، زودرس است.

تدروس اظهار امیدواری کرد که همکاری بهتر و دسترسی به داده ها از چین وجود داشته باشد و افزود که دستیابی به داده های خام یک چالش برای یک تیم بین المللی از متخصصان که امسال به چین سفر می کنند برای بررسی علت شیوع

وی همچنین گفت: “فشار زودرس” برای رد این نظریه که ویروس کرونا از آزمایشگاه دولت چین در ووهان فرار کرده است ، وجود دارد.

تدروس گفت: “من خودم یک تکنسین آزمایشگاه ، یک ایمونولوژیست بودم و در آزمایشگاه کار می کردم و اتفاقات آزمایشگاهی نیز رخ می دهد.”

سخنان تدروس توسط وزیر بهداشت آلمان ، ینس اسپان ، مورد تکرار قرار گرفت و وی از مقامات چینی خواست تا اجازه دهند تحقیقات در مورد منشا ویروس ادامه یابد.

ذن گفت آزمایشگاه ووهان ویروسی ندارد که بتواند مستقیماً انسان را آلوده کند.

وی خاطرنشان کرد: تیمی از متخصصان بین المللی با هماهنگی WHO که اوایل سال جاری از آزمایشگاه بازدید کردند ، نتیجه گرفتند که نشت آزمایشگاه بسیار بعید است.

تیم تحقیقاتی اعلام کرد که این ویروس به احتمال زیاد از حیوانات به انسان منتقل شده است ، و گمانه زنی ها بر روی آن نشات گرفته از خفاش ها است که ممکن است این ویروس را به پانگولین ها منتقل کند ، که به طور سنتی در بازارهای مرطوب چین به عنوان یک ماده غذایی خوشمزه فروخته می شود.

بحث بسیار سیاسی بر این موضوع تمرکز دارد که آیا نشت آزمایشگاه به قدری بعید است که نظریه را به عنوان یک احتمال رد کرد یا اینکه شایسته مطالعه بیشتر است.

زنگ همچنین گفت که گزارش ها مبنی بر ابتلا به ویروس توسط کارمندان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی در انستیتوی ویروس شناسی ووهان و احتمال انتقال آن به دیگران نادرست است.

وی گفت كه چین “همیشه از نظارت علمی بر ویروس حمایت كرده است” و می خواهد به كشورها و مناطق بیشتری در سراسر جهان گسترش یابد.

زنگ گفت: “با این حال ما با سیاست زدگی کار ردیابی مخالف هستیم.”

زنگ گفت: مرحله دوم نظارت بر ویروس باید بر اساس نتیجه گیری مرحله اول پس از “بحث و مشاوره کامل با کشورهای عضو” باشد.

چین غالباً تلاش کرده است تا اتهامات ناشی از بیماری همه گیر را در ووهان رد کند و از طریق اشتباهات بوروکراتیک اولیه و تلاش برای سرپوش گذاشتن مجاز به انتشار آن شد.

سخنگویان دولت خواستار تحقیق در مورد احتمال تولید آن در آزمایشگاه ارتش آمریكا شدند ، نظریه ای كه در جامعه علمی زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد.

چین با مسدود کردن ، پوشاندن نیازها و توزیع بیش از 1 میلیارد دوز واکسن ، انتقال محلی ویروس را تا حد زیادی کامل کرده است.

در روز پنجشنبه تنها 12 مورد محلی جدید گزارش شد و تعداد تلفات ویروس در چین بدون تغییر 4،636 نفر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *