پنگ لیوان خواستار تحصیل زنان و کاهش فقر است


پکن، 22 ژوئیه 2021 / PRNewswire / – پنگ لیوان ، همسر شی جین پینگ ، رئیس جمهور چین ، روز سه شنبه در یک مجمع سازمان همکاری شانگهای (SCO) در مورد آموزش زنان و کاهش فقر ویدئویی را سخنرانی کرد.

پنگ ، که همچنین نماینده ویژه سازمان ملل در امور آموزش ، علوم و فرهنگ (یونسکو) برای پیشرفت تحصیلات دختران و زنان است ، گفت: ریشه کن کردن فقر و استقبال از خوشبختی آرزوهای مشترک همه زنان است. با دریافت آموزش ، دانش و مهارت ، زنان می توانند قدرت فرار از فقر را داشته باشند.

با تشکر از چینی ها وی گفت که تلاش های بی وقفه ، این کشور در مبارزه با فقر شدید پیروز شده و صدها میلیون زن چینی از فقر برداشته شده اند ، و افزود که چین برای اطمینان از دسترسی برابر زنان به آموزش و ایجاد ذینفعان ، مشارکت کنندگان و مشارکت کنندگان در کاهش فقر ، مجموعه ای از اقدامات را اتخاذ کرد.

پن گفت اگر كشوري به آن اهميت زيادي دهد ، سازمان هاي اجتماعي فعالانه از آن حمايت كنند و افراد از هر طيف زندگي كمكي فداكارانه داشته باشند ، كاهش فقر از طريق تحصيلات زنان ، انگيزه زيادي خواهد داشت.

او چگونگی را ذکر کرد گویژو دولت استانی با توسعه یک صنعت دوستدار زنان ، بیش از 500000 زن را به کار در خانه ترغیب می کند ، چگونه بیش از 3 میلیون دختر فقیر موفق شده اند تحصیلات خود را تحت پروژه بودجه بهار با بودجه ملی به پایان برسانند ، و چگونه معلمی به نام ژانگ گومئی آزاد مدرسه در منطقه فقر ، که به تقریبا 2000 دختر کمک کرد تا وارد دانشگاه شوند.

پنگ با بیان اینکه هنوز 435 میلیون زن در فقر در سرتاسر جهان به سر می برند ، شکاف جنسیتی در آموزش و پرورش روشن است و افزود که همه گیری COVID-19 چالش های جدیدی برای کاهش فقر برای زنان ایجاد می کند.

پنگ گفت ، در 20 سال گذشته از زمان تأسیس سازمان همکاری شانگهای ، زنان عضو “روح شانگهای” را دنبال کردند ، در مورد توسعه زنان تبادل تجارب ، همکاری در زمینه های مختلف را ارتقا دادند و به پیشرفت در همکاری بین سازمان همکاری شانگهای کمک کردند.

وی گفت که ما باید عشق خود را متحد کنیم و یک تلاش پایدار داشته باشیم ، به تعمیق همکاری در زمینه آموزش زنان و کاهش فقر ادامه دهیم ، اجازه دهیم آموزش زنان روشن شود و زنان بیشتری از فرصت های زندگی زیبا برخوردار شوند.

این مجمع توسط فدراسیون زنان تمام چین (ACWF) ، کمیته همسایگی ، دوستی و همکاری SCO و دبیرخانه SCO به طور مشترک برگزار می شود.

https://news.cgtn.com/news/2021-07-20/ پنگ-لیوان-آدرس-اسکو-فرم-در-موضوعات-زنان -23aLctgSfS/index.html

منبع CGTN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *