دانمارک عکس های COVID را برای زنان باردار و شیرده در یک چرخش مشخص توصیه می کنداروپا

یک URL کوتاه دریافت کنید

در حالی که بسیاری از کشورهای جهان مدتی است مادران باردار خود را در برابر COVID تلقیح می کنند ، اما هنوز ثابت نشده است که اگر مادر در دوران بارداری واکسینه شود ، آیا نوزاد تازه متولد شده در برابر ویروس کرونا محافظت می شود یا خیر.

رادیو دانمارک گزارش داد ، شورای ملی بهداشت دانمارک با اشاره به بیشتر داده های پزشکی موجود از کشورهای دیگر ، دستورالعمل هایی را در مورد افرادی که می توانند واکسینه شوند شامل زنان باردار و شیرده به روز کرده است.

تاکنون ، آنها از برنامه واکسیناسیون دانمارک حذف شده اند ، اگرچه گروه های زیادی از مردم ، که گروه های سنی مختلف را نشان می دهند ، قبلاً عکس COVID خود را دریافت کرده اند. دانمارک قصد دارد همه افراد از 12 سال به بالا را تلقیح کند.

مقامات بهداشتی دانمارک با استناد به اطلاعات ناکافی ، حاضر نیستند واکسن را به گروه های خاصی از جمله زنان باردار ارائه دهند. با این حال ، بینش و تجربیات جدید از کشورهای دیگر منجر به تغییر قابل توجهی شده است ، زیرا “موثر و ایمن” شناخته شده است.

این مقام بهداشت با استناد به تجربه کشورهایی مانند ایالات متحده ، اسرائیل و کانادا گفت: “داده های این کشورها همچنین نشان می دهد که واکسن ها هم برای زنان باردار و کودک متولد نشده و هم برای کودک شیرده بسیار م effectiveثر و بی خطر هستند.” واکسن های mRNA از BioNtech-Pfizer و Moderna.

تصور می شود زنان باردار در معرض خطر بیشتری از بیماری COVID-19 جدی قرار دارند ، در حالی که عفونت در دوران بارداری نیز ممکن است احتمال زایمان زودرس را افزایش دهد.

سورن بروستروم ، رئیس شورای ملی بهداشت ملی دانمارک گفت: “بر اساس دانش فنی در مورد تأثیر و ایمنی واکسن ، اکنون می توانیم یک راه حل ایمن برای زنانی که از عدم واکسیناسیون خود ناراضی هستند ارائه دهیم.” وی گفت: “من به عنوان یک متخصص زنان و زایمان می دانم که احساس امنیت در زنان باردار برای بارداری چقدر مهم است.”

دستورالعمل های جدید به زنان امکان می دهد در هر سه سه ماهه بارداری واکسن دریافت کنند. با این حال ، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، توصیه می شود تا سه ماهه دوم یا سوم صبر کنید. در غیر این صورت ، تایید پزشکی لازم است.

این توصیه های جدید پس از هفته ها انتقاد مبنی بر اینکه دانمارک برخلاف همسایگان خود مانند سوئد تمایلی به ارائه واکسن به زنان باردار و شیرده ندارد.

بروستروم گفت: “تا آنجا که به زنان باردار و فرزند متولد نشده آنها مربوط می شود ، ما باید از گفته های ما کاملاً مطمئن باشیم.”

در حالی که چندین کشور زنان باردار خود را در برابر COVID واکسینه کرده اند ، اما هنوز ثابت نشده است که اگر مادر در دوران بارداری واکسینه شود ، نوزاد در برابر ویروس کرونا محافظت می شود یا خیر.

پیش از این ، یک مطالعه مشترک در اسکاندیناوی نشان می داد که خطر کم بستری شدن در بیمارستان COVID-19 در زنان باردار در دانمارک ، فنلاند ، ایسلند و نروژ در 0.4 بستری در هر 1000 تولد است. هیچ مرده زایی یا مرگ نوزادی گزارش نشده است. با این حال ، مطالعات دیگر نشان می دهد که زنان بارداری که ویروس کرونا ویروس علامتی دارند ، احتمال زایمان زودرس و سزارین حاد را افزایش می دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *