دادستان های مجارستان تحقیق در مورد رسوایی پگاسوس را آغاز کردند زیرا دولت اوربان درگیر ادعاهای نظارت NSO شد – RT World Newsدادستانی کل مجارستان اعلام کرد پس از انتشار گزارش بمبی که ادعا می کند دولت ویکتور اوربان با استفاده از فن آوری نظارت اسرائیل از رسانه های این کشور جاسوسی کرده است ، دادستانی کل مجارستان در حال آغاز تحقیقات در مورد جرایم احتمالی است.

روز پنجشنبه ، دادستانی مجارستان در بیانیه ای گفت تحقیقات در مورد اتهامات استفاده از نرم افزار شنود پگاسوس توسط شرکت اسرائیلی NSO آغاز شده است. در این بیانیه آمده است كه هدف از تحقیق تعیین اینكه آیا جرمی مرتكب شده است یا خیر.

در آخر هفته ، گاردین گزارش داد که دولت اوربان از جمله دولتهایی است که نرم افزار هک پگاسوس را از شرکت اسرائیلی NSO خریداری کرده است. این روزنامه با استناد به تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی از چندین دستگاه تلفن همراه ، ادعا کرد که دولت مجارستان از این نرم افزار برای جاسوسی در رسانه های این کشور استفاده کرده است.همچنین در rt.com
“شرم آور”: رئیس جمهور مکزیک در تحقیقات در مورد ادعای بدافزار Pegasus که توسط دولت قبلی برای جاسوسی ده ها مورد دیگر استفاده شده بود سوگند یاد کرد


تحقیقات به رهبری سازمان غیرانتفاعی داستانهای ممنوع فرانسوی ، همراه با عفو بین الملل و با 17 سازمان رسانه ای مشترک ، ادعا می کند که بدافزار Pegasus در دستگاههای متعلق به 10 وکیل ، یک سیاستمدار مخالف و حداقل پنج روزنامه نگار پیدا شده است. مجارستان. نرم افزار مخرب پس از آلوده شدن دستگاه هدف به اپراتور امکان بازیابی پیام ها ، عکس ها و ایمیل ها را می دهد.

گاردین گفت یکی از روزنامه نگاران مصالحه شده Szabolcs Pani خبرنگار مجارستانی است که دستگاه وی در طی یک دوره هفت ماهه در سال 2019 بارها و بارها هک شد ، اغلب پس از اظهار نظر از مقامات دولت مجارستان.

گزارش های این شریک رسانه در مورد پگاسوس 10 کشور دیگر را برجسته کرده است که در آن از این نرم افزار به طور بالقوه برای اهداف غیرقانونی استفاده می شود ، از جمله آذربایجان ، بحرین ، مجارستان ، هند ، عربستان سعودی و امارات. تخمین زده می شود که 50،000 نفر توسط کسانی که این بدافزار را خریداری کرده اند ، هدف قرار گرفته اند.

روز چهارشنبه ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور ، رئیس جمهور مکزیک گفت که تحقیقات درباره این پرونده انجام خواهد شد “شرم آور” اتهامی که دولت قبلی انریکه پنا نیتو از او و همکارانش جاسوسی کرده است.

توسعه دهنده ، NSO ، ادعا می کند که فناوری آنها فقط برای مبارزه با تروریسم و ​​اطلاعات پیشگیری از جرم استفاده می شود ، و خواستار گزارش رسانه ها در مورد Pegasus است “پر از مفروضات اشتباه و نظریه های تأیید نشده”.

آیا این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *