بایدن می گوید واکسیناسیون “بسیار مهم” است


CINCINNATI ، اوهایو (AP) – رئیس جمهور جو بایدن روز چهارشنبه از کاهش سرعت واکسیناسیون علیه COVID-19 در ایالات متحده ابراز ناامیدی کرد و استدلال کرد که “برای آمریکایی ها بسیار مهم است که همزمان با رشد وی پاکسازی کنند و در مقابل ویروس تلقیح شوند.” از نو.

بایدن در یک ایستگاه تلویزیونی در سین سیناتی گفت که بحران بهداشت عمومی به یک معضل بزرگ برای افراد غیر واکسینه شده تبدیل شده است ، زیرا گسترش گزینه دلتا منجر به افزایش عفونت در کشور شده است.

وی به تالار شهر CNN گفت: “ما برای کسانی که واکسینه نشده اند یک بیماری همه گیر داریم – بسیار اساسی است ، بسیار ساده است.”

رئیس جمهور همچنین ابراز خوشبینی کرد که کودکان زیر 12 سال در ماههای آینده برای واکسیناسیون تأیید می شوند. اما او از اینکه بسیاری از آمریکایی های واجد شرایط هنوز تمایلی به گرفتن فرصتی ندارند ناراحت بود.

بایدن در یک همایش در دانشگاه سنت جوزف گفت: “اگر واکسن بزنید ، در بیمارستان بستری نخواهید شد ، در واحد IC نخواهید بود و نمی میرید.” “بنابراین بسیار مهم است که … همه ما مانند آمریکایی ها رفتار می کنیم که از هموطنانمان مراقبت می کنند.”

بایدن به مدت 80 دقیقه در مورد بسیاری از مسائل روز از جمله بسته زیرساختی ، حق رأی و ترکیب کمیته کنگره که قیام 6 ژانویه را در پایتخت بررسی خواهد کرد ، س questionsالاتی را مطرح کرد. وی همچنین در نظر گرفتن اینکه رئیس جمهور شدن چگونه است ، گفت که گاهی اوقات از شکوه و عظمت ناشی از کار و بار “آخرین نفر در اتاق” مانده که خواستار تصمیمات دلسرد کننده است تعجب می کند.

شش ماه پس از ریاست جمهوری وی ، اهلی شدن ویروس کرونا همچنان مهمترین مشکل وی است.

بستری شدن و مرگ و میر در ایالات متحده تقریباً همه در میان واکسیناسیون نشده است. اما موارد COVID-19 در ایالات متحده طی دو هفته در میان حمله اطلاعات غلط واکسن تقریباً سه برابر شده است که بیمارستانها را خسته می کند ، پزشکان را خسته می کند و روحانیون را بیرون می اندازد.

بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز ، در ایالات متحده ، میانگین متحرک هفت روزه در موارد جدید در دو هفته گذشته به بیش از 37000 در روز سه شنبه افزایش یافته است ، از کمتر از 13700 در 6 ژوئیه. براساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، فقط 56.2 درصد آمریکایی ها حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که این افزایش چنان نگران کننده است که حتی منتقدان وی نیز علیه اطلاعات غلط واکسن ها می جنگند.

بایدن اشاره ای غیرمستقیم به محافظه کاران عالی رتبه فاکس نیوز داشت که “محراب داشتند” و اکنون با مهمانان شکاک خود در مورد فواید واکسیناسیون با صراحت بیشتری صحبت می کنند. شان هانیتی اخیراً به بینندگان گفت “من به علم واکسیناسیون اعتقاد دارم” و آنها را به جدی گرفتن این بیماری فراخواند. استیو دوسی ، یکی از شرکای فاکس و دوستان ، این هفته به بینندگان گفت که واکسیناسیون زندگی شما را نجات می دهد.

قبل از سوار شدن به نیروی هوایی یک برای بازگشت به واشنگتن ، بایدن به خبرنگاران گفت که “از اینکه جرات گفتن آنچه را که گفته بود خوشحال است.”

بایدن در پاسخ به سوالی در مورد افزایش قیمت ها اذعان داشت که “همزمان با بهبود اقتصاد از بیماری همه گیر ،” تورم کوتاه مدت وجود خواهد داشت “، اما گفت که” بسیار بعید است تورم بلند مدت از کنترل خارج شود “.

بایدن ، هنگامی که سعی در افزایش حمایت از برنامه اقتصادی خود دارد ، به اوهایو سفر می کند ، از یک مرکز آموزش اتحادیه ها در مقابل تالار شهر بازدید کرد.

این سفر در حالی صورت می گیرد که هنوز سرنوشت پیشنهاد زیرساختی وی پس از آنکه جمهوری خواهان سنا روز چهارشنبه در یک رأی آزمایشی اساسی ، یک تریلیون دلار لایحه را رد کردند ، مشخص نیست. یک گروه دو حزبی متشکل از 22 سناتور پس از رأی گیری در بیانیه مشترکی اعلام کرد که آنها به مذاکره در مورد توافق نزدیک هستند و خواستار تأخیر تا روز دوشنبه شدند.

بایدن با ابراز اطمینان از نتیجه ، گفت: “این چیز خوبی است و من فکر می کنم ما آن را انجام خواهیم داد.”

در حالی که نمایندگان مجلس درباره جزئیات پیشنهاد کپیتول هیل بحث می کنند ، بایدن گفت که بسته تقریبا 4 تریلیون دلاری وی برای بازگرداندن طبقه متوسط ​​و حفظ رشد اقتصادی کشور در شش ماه نخست ریاست جمهوری وی مورد نیاز است.

دیدار رئیس جمهور وی را در حوالی پل خطرناک منسوخ شده برنت اسپنس ، یک کامیون و یک محل نگهداری وسایل نقلیه اضطراری بین اوهایو و کنتاکی برد که دو رئیس جمهور گذشته قول داده بودند بدون موفقیت جایگزین آن شوند.

بایدن با اشاره ای زودگذر به این سازه ، به حاضران در تالار شهر گفت که وقت آن رسیده است که “این پل لعنتی را اصلاح کنیم”.

او وقتی در مواجهه با مسئله آفت اعتیاد به مواد مخدر قرار گرفت ، به یادگیری شخصی خود پرداخت و خاطرنشان کرد که “پسرش هانتر بایدن ، که خاطرات خود را در مورد مبارزه با سو abuse مصرف مواد منتشر کرد ،” بسیار افتخار می کرد “. رئیس جمهور همچنین خاطر نشان کرد که در مورد برخی از مزایای نهایی که برای دفتر می آید کمی احساس اطمینان می کند. او وقتی گفت به برخی از کارمندان کاخ سفید گفت که برای صرف صبحانه وارد نشوند ، او خندید. دلیل واقعی: رئیس جمهور دوست دارد صبحانه را در ردای خود بخورد.

بایدن در برابر س questionsالات مکرر دون لیمان ، مجری CNN ، درمورد اینکه چرا احساس می کند نیاز به دفاع از آنچه تاکتیک قانونی برای محافظت از سیاست های نژادپرستانه است ، احساس می کند که از دفاع از فرد فیبر در برابر س questionsالات دفاع می کند.

وی گفت که او تلاش می کند کشور را به لزوم حمایت از حق رأی نزدیکتر کند و نمی خواهد “بحث فقط درباره داشتن یا نداشتن آن باشد.” بایدن گفت اگر دموکرات ها فیلیبوستر را برکنار می کردند ، در هرج و مرج آویزان می شود و هیچ کاری انجام نمی شود. “

نانسی پلوسی ، رئیس مجلس روز گذشته در واشنگتن ، دو جمهوریخواه منتخب توسط رئیس مجلس پارلمان کوین مک کارتی را برای شرکت در کمیسیون تحقیق در مورد شورش کاپیتول 6 ژانویه رد کرد. مک کارتی گفت اگر دموکرات ها اعضای منصوب خود را نپذیرند ، حزب جمهوری خواه در تحقیقات شرکت نخواهد کرد.

لمون پرسید که چگونه بایدن اطمینان داشته باشد که جمهوری خواهان و دموکرات ها می توانند در هر چیزی متحد شوند ، در حالی که آنها حتی نمی توانند در مورد تحقیق درباره وقاحت ترین حمله به پایتخت آمریکا در 200 سال گذشته توافق کنند.

بایدن به سادگی پاسخ داد ، “این افراد” ، تکان دادن انجمن و اعتقاد او به آمریکایی ها. اما بایدن نیز اذعان کرد که شکاف چریکی در واشنگتن دیوانه شده است.

بایدن گفت: “برای من مهم نیست که فکر می کنی من در شیطان تناسخ یافته ام.” “واقعیت این است که ، شما نمی توانید این تلویزیون را تماشا کنید و بگویید که روز ششم هیچ اتفاقی نیفتاده است ، و به افرادی که می گویند این راهپیمایی مسالمت آمیز بوده است گوش دهید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *