پرونده کشتی کانال سوئز برای مذاکرات حل و فصل موکول شده است


قاهره (AP) – دادگاه مصر اوایل سال جاری پرونده یک کشتی باری سنگین که کانال سوئز را مسدود کرده بود را به یکشنبه (4 ژوئیه) موکول کرد.

این تصمیم پس از آن صادر شد که هم تیم های حقوقی کانال سوئز و هم صاحبان کشتی خواستار زمان بیشتری برای گفتگو با هدف حل اختلاف مالی آنها شدند.

این اختلافات به میزان غرامت متهم شده توسط مقامات کانال سوئز برای نجات کشتی Ever Given که در ماه مارس پهلو گرفت ، باعث بستن آبراه رودخانه به مدت شش روز شد.

این پول عملیات نجات ، هزینه ترافیک کانال مسدود شده و هزینه حمل و نقل از دست رفته برای هفته ای را که Ever Given کانال را مسدود کرده است ، تأمین خواهد کرد.

مقامات کانال سوئز در ابتدا 916 میلیون دلار غرامت خواستند که بعداً به 550 میلیون دلار کاهش یافت.

از زمان رهاسازی ، کشتی تحت پرچم پاناما که محموله ای را بین آسیا و اروپا حمل می کند ، از طرف مقامات دستور داده شده است تا در دریاچه در وسط کانال بماند زیرا صاحب آن و مقامات کانال سعی در حل و فصل اختلاف جبران می کنند.

هر دو طرف برای زمین گیر کردن کشتی مقصر معامله کرده اند.

دادگاه اقتصادی اسماعیلیه پس از آنکه وکلای کانال سوئز گفتند که آنها به دنبال پیشنهاد جدید از صاحبان کشتی هستند ، جلسه دادرسی را به تعویق انداخت. وکلا در مورد این پیشنهاد جزئیاتی به اشتراک نگذاشتند

محاصره شش روزه حمل و نقل جهانی را مختل کرد. صدها کشتی در محل منتظر رفع انسداد کانال بودند ، در حالی که برخی کشتی ها مجبور شدند مسیر طولانی تری را در اطراف کیپ امید خوب در نوک جنوب آفریقا طی کنند ، که به سوخت اضافی و سایر هزینه ها نیاز داشت.

حدود 10٪ تجارت جهانی از این کانال عبور می کند که منبع اصلی ارز خارجی برای مصر است. طبق آمار رسمی ، سال گذشته حدود 19000 کشتی از این کانال عبور کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *