سفیر آنتونوف گفت ، دیپلمات های روسی در ایالات متحده آماده اصلاح روابط با واشنگتن هستندجهان

یک URL کوتاه دریافت کنید

نیویورک (اسپوتنیک) – آناتولی آنتونوف ، سفیر روسیه در ایالات متحده روز یکشنبه گفت ، دیپلمات های روسی در ایالات متحده آماده اصلاح روابط بین دو کشور هستند.

آنتونوف هنگام ورود به ایالات متحده به خبرنگاران گفت: “حداقل من می توانم بگویم که دیپلمات های روسی که در اینجا کار می کنند – ما آماده بهبود روابط روسیه و آمریکا هستیم.”

سفیر گفت که از روز دوشنبه برنامه ریزی رایزنی با دیپلمات های آمریکایی را برای گفتگو در مورد موضوعات مختلف مطرح شده توسط روسای جمهور دو کشور در اجلاس چهارشنبه ژنو آغاز خواهد کرد.

آنتونوف افزود: بازگرداندن سازوکارهای گفتگو بین روسیه و ایالات متحده هدف اصلی دیپلمات ها خواهد بود. وی تأكید كرد: آنها باید بفهمند كه برای اطمینان از اجرای توافقاتی كه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و جو بایدن رهبر آمریكا در جریان نشست ژنو انجام داده اند باید انجام شود.

آنتونوف با اشاره به موضوع ویزا بین ایالات متحده و روسیه ، گفت: این مسئله نیاز به گفت وگویی دارد که فقط در یک سطح برابر انجام شود.

آنتونوف به خبرنگاران گفت: “این یکی از موضوعاتی است که باید مورد بحث و بررسی دقیق و تفصیلی قرار گیرد.”

آناتولی آنتونوف ، سفیر روسیه روز یکشنبه گفت ، دیپلمات در واکنش به اخبار تحریم های احتمالی جدید گفت که چنین اقداماتی راهی برای ایجاد ثبات در روابط بین روسیه و ایالات متحده نیست و با لحنی که واشنگتن پس از نشست ژنو تعیین کرده است مغایرت دارد.

جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی ایالات متحده در اوایل روز گفت که بسته جدیدی از تحریم ها به دلیل وضعیت الکسی ناوالنی در حال تدوین است.

آنتونوف و جان سالیوان سفیر ایالات متحده در روسیه به دلیل بدتر شدن روابط بین دو ملت ، بهار امسال برای رایزنی به کشورهای خود سفر کردند.

با این حال ، در اجلاس ژنو در اوایل هفته جاری ، پوتین و بایدن توافق کردند که سفرا را برگردانند. سالیوان همچنین روز شنبه تأیید کرد که به زودی به مسکو باز خواهد گشت.

هواپیمای حامل آنتونوف در ساعت 11:58 صبح EST (3:58 بعد از ظهر به وقت گرینویچ) در فرودگاه JFK نیویورک نشست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *