تنها نیروگاه هسته ای ایران دچار خاموش شدن اضطراری شده است


تهران ، ایران (AP) – تلویزیون دولتی روز یکشنبه گزارش داد ، تنها نیروگاه هسته ای ایران تحت تعطیلی موقت غیر قابل توضیح قرار گرفته است.

یک مقام در شرکت دولتی برق توانیر ، غلامعلی رخشانیمهر ، در یک برنامه گفتگو گفت که تعطیلی نیروگاه بوشهر از روز شنبه آغاز شد و “برای سه تا چهار روز” ادامه خواهد داشت.

وی بدون مشخص کردن گفت که می تواند قطعی برق رخ دهد. این اولین بار است که ایران از تعطیلی اضطراری نیروگاهی در شهر بندری بوشهر خبر می دهد. وی در سال 2011 با کمک روسیه به این شبکه پیوست. ایران باید میله های سوخت مصرف شده راكتور را به عنوان اقدامی برای جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای به روسیه بفرستد.

اوایل روز یکشنبه ، توانیر بیانیه ای صادر کرد و گفت که نیروگاه هسته ای بدون ارائه جزئیات بیشتر در دست تعمیر است. به گفته وی ، کار تعمیر تا جمعه طول خواهد کشید.

در ماه مارس ، محمود جعفری ، افسر هسته ای گفت كه این نیروگاه می تواند تعطیل شود زیرا ایران به دلیل تحریم های بانكی اعمال شده توسط ایالات متحده در سال 2018 نمی تواند قطعات و تجهیزات آن را از روسیه تهیه كند.

بوشهر از اورانیوم تولید شده در روسیه و نه ایران تأمین می شود و توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد کنترل می شود. آژانس بین المللی انرژی هسته ای بلافاصله به درخواست اظهار نظر در مورد تعلیق گزارش شده پاسخ نداد.

ساخت و ساز بوشهر ، در سواحل شمالی خلیج فارس ، در اواسط دهه 1970 تحت شاه ایران آغاز شد. از زمان انقلاب اسلامی 1979 ، این نیروگاه بارها هدف جنگ ایران و عراق قرار گرفته است. بعداً روسیه ساخت این تاسیسات را به پایان رساند.

این گیاه که در نزدیکی خطوط گسل فعال واقع شده و برای مقاومت در برابر لرزش های قدرتمند ساخته شده است ، به صورت دوره ای توسط الوارها متزلزل می شود. طی روزهای اخیر گزارشی از وقوع زمین لرزه قابل توجه در این منطقه گزارش نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *