چین اولین فضانوردان را به ایستگاه فضایی خود ساخته فرستاد


موشک چینی Y2 Long March 5B ، حامل ماژول اصلی ایستگاه فضایی چینی Tianhe ، در تاریخ 29 آوریل 2021 در ونچانگ ، استان هاینان چین ، از محل پرتاب فضاپیمای Wenchang منفجر شد.

VCG | گروه ویژوال چین | گتی ایماژ

گوانگژو ، چین – چین اولین فضانوردان را روز پنجشنبه به ایستگاه فضایی خود ساخته می فرستد.

فضاپیمای Shenzhou-12 ، حامل سه فضانورد ، پنجشنبه ساعت 9:22 صبح به وقت محلی در بالای موشک Long March 2F از مرکز پرتاب ماهواره Jiuquan در شمال غربی چین پرتاب می شود.

این اولین ماموریت فضایی سرنشین دار چین از سال 2016 است و برای اولین بار فضانوردان به ایستگاه فضایی جدید این کشور می روند که هنوز در دست توسعه است.

در ماه آوریل ، چین یکی از سه ماژول اصلی را که ایستگاه فضایی را تشکیل می دهند ، راه اندازی کرد. این “تیانه” نامیده می شود و محل زندگی فضانوردان خواهد بود. و ماه گذشته ، چین فضاپیمای باری Tianzhou-2 را برای لنگر انداختن با Tianhe فرستاد. این فضاپیما حاوی مواد مصرفی فضانوردان به عنوان غذا است.

چین امسال و آینده 11 مأموریت را برای تکمیل ساخت ایستگاه فضایی از جمله چهار مأموریت سرنشین دار به پایان می رساند. انتظار می رود ایستگاه فضایی در سال 2022 به بهره برداری برسد.

سه فضانوردی که روز پنجشنبه به فضا می روند ، نی هایشینگ ، لیو بومینگ و تانگ هونگبو هستند. لیو و نیکس جانباز هستند در حالی که تانگ در فضا برای اولین بار بازی خواهد کرد. آنها سه ماه را در ایستگاه فضایی سپری خواهند کرد.

در طول این مأموریت ، فضانوردان فن آوری های مورد نیاز برای ساخت و بهره برداری از ایستگاه فضایی مانند مکانیسم های پشتیبانی و نگهداری حیات در مدار را آزمایش خواهند کرد.

فضانوردان دارای یک محل زندگی و کار جداگانه و همچنین اتاق خواب خود خواهند بود.

به نظر می رسد اولین ایستگاه فضایی خود ساخته چین با ایستگاه فضایی بین المللی ، تلاشی مشترک بین ایالات متحده ، روسیه ، اروپا ، ژاپن و کانادا ، رقیب است. چین شرکت نمی کند.

و اولین مأموریت سرنشین دار طی نزدیک به پنج سال ، بلند پروازهای چین در صنعت فضایی را برجسته می کند.

سال گذشته ، چین سیستم ماهواره Beidou ، رقیب خود را برای سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) دولت ایالات متحده تکمیل کرد. و در اوایل سال جاری ، چین اولین فضاپیمای بدون سرنشین خود را روی مریخ فرود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *