عصر انگلیس – نام یک عقب نشینی کوهستانی محبوب در حزب هیماچال هند ، حزب بهاراتیا جاناتاهند

یک URL کوتاه دریافت کنید

Dalhousie ، شهری است که در پنج تپه نزدیک رشته کوه Dhauladhar ، در منطقه چمبا از هیماچال پرادش واقع شده است. مشهور به زیبایی طبیعی چشمگیر خود ، واقع در اعماق هیمالیا و در ارتفاع 6،460 فوت ، مناظر خیره کننده و پانورامایی از محدوده هیمالیا ، از هیماچال پرادش تا کشمیر را ارائه می دهد.

دالاهو ، نام یک شهر کوهستانی کوچک اما محبوب واقع در زنجیره دور افتاده پیرپنجال هیمالیا ، بحث سیاسی داغی را در حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (BJP) برانگیخته است.

Subramani Suami ، نماینده BJP ، رئیس دولت هیماچال پرادش BJP را به دلیل درخواست تغییر نام شهر قفل کرد و “پایبندی تاکور به کنگره” را در این مورد منفجر کرد.

این شهر زیبا که مناظر پانورامایی از هیمالیای قدرتمند را ارائه می دهد ، به نام لرد دالاهوسی ، فرماندار کل هند در سال 1848 نامگذاری شده است و با معماری دوران بریتانیا ، از جمله چندین کلیسا و یک گورستان قرن 19 مشخص شده است. این شهر توسط انگلیسی ها ایجاد شد تا به عنوان آسایشگاه برای نیروهای انگلیسی مورد استفاده قرار گیرد.

پس از اینکه هندوها و مسلمانان در سال 1857 نبرد واحدی را علیه انگلیس انجام دادند ، لرد دالاهوسی به تبلیغ سیاست تقسیم و حکومت در هند مشهور است. این سیاست بذر اختلاف بین هندوها و مسلمانان را ایجاد کرد و باعث ایجاد تنش بزرگ در جامعه شد. سوامی به دنبال رهبر هند ، Subhash Chandra Bose ، که نقشی اساسی در جنبش آزادیخواهی علیه انگلیس داشت ، در پی تغییر نام به Subhash Nagar است.

سوامی در نامه ای به بندارو داتاتریا ، فرماندار هیماچال پرادش ، از دالاهو خواست كه به Subhash Nagar تغییر نام دهد. “در سال 1992 ، رئیس وقت هیماچال پرادش ، شانتا كومار ، اطلاعیه ای صادر كرد [about] تغییر نام Dalhousie Subhash Nagar. این اعلامیه توسط دولت کنگره در سال 1994 توسط رئیس وقت وقت ویربادرا سینگ لغو شد. ”

وی خواستار برگرداندن اعلان قبلی دولت به رهبری BJP شد.

با این حال ، درخواست وی توسط رئیس دولت هیماچال پرادش BDZ ، جی رام تاکور ، که به رسانه ها گفت که “از چنین درخواستی اطلاعی ندارد و برای تغییر نام شهر نیست” به رسمیت شناخته نشده است.

تواحساسات محلی در برابر تغییر نام

مردم محلی با تلاش دولت های مختلف برای تغییر نام شهر خود مخالفت می کنند.

“مردم شهر به هیچ وجه خواستار تغییر نام نیستند. چرا باید دالاهو به Subhash Nagar شناخته شود ، که پس از بیش از 175 سال طول کشیدن برای قرار دادن آن در نقشه جهانگردی بین المللی مانند یک اسم خیابان به نظر می رسد. فقط به این دلیل که کسی دوست دارد سوامی ، که اهل تامیل نادو است و پایگاه محلی ندارد ، این را می خواهد؟ “، آشا كوماری ، قانونگذار دالاهو ، كه از خانواده سلطنتی چمبا است ، به اسپوتنیك گفت.

“جمعیت محلی به شدت به جهانگردی وابسته است ، این مرکز مدارس نخبگان به نام دالاهو است. در همه دنیا با نام آن شناخته می شود و همه شهروندان این مکان با تمام مخالفت های حزب مخالفت می کنند. نگار ، کل شهر در برابر او ایستاد و آماده بود تا موضوع را به دادگاه بکشاند. “

راجیو شارما ، ساکن محلی ، در گفتگو با اسپوتنیک ، گفت: “اینها بازیها و سودهای سیاسی است. مردم محلی از آن چیزی نمی گیرند. دالاهوسی یک مقصد توریستی محبوب است و در تمام دنیا با نام آن شناخته می شود. اگر تغییر دهید نام ، منجر به بحران هویت خواهد شد “.

به هر حال ، میدان نمادین دالاهو در کلکته پس از استقلال به بنوی-بدل-دینش باغ یا BBD باغ تغییر نام داد ، در حالی که جاده دالاهوسی در دهلی پایتخت به جاده دارا شیخو تغییر نام داد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *