شرکت سیمان با انرژی تجدیدپذیر GE برای بازیافت توربین بادی کار می کند


دانیل آکر بلومبرگ | گتی ایماژ

واحد تجدید پذیر جنرال الکتریک و LafargeHolcim ، بزرگترین تولید کننده سیمان در جهان ، توافقاتی را برای مطالعه بازیافت پره های توربین بادی انجام داده اند.

تفاهم نامه نشان خواهد داد که شرکت ها در جستجوی “راه حل های اقتصاد دایره ای” هستند. شیوه های تجاری مرتبط با ایده اقتصاد دایره ای در سال های اخیر تاسیس شده است ، بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان تلاش می کنند به گونه ای کار کنند که ضایعات را به حداقل برسانند.

در بیانیه روز پنجشنبه ، این شرکت ها افزودند که آنها در حال کشف “روش های جدید بازیافت پره های بادی ، از جمله به عنوان مصالح ساختمانی برای ساخت نیروگاه های بادی جدید” هستند.

برنامه های اعلام شده در این هفته براساس روابط موجود بین دو شرکت است. در ژوئن گذشته ، انرژی های تجدیدپذیر جنرال الکتریک گفت که با LafargeHolcim و یک شرکت دیگر ، COBOD International همکاری خواهد کرد تا توربین های بادی را که از پایه های بتونی چاپ سه بعدی استفاده می کنند ، تولید کند.

این سوال که در صورت عدم نیاز به پره های توربین بادی چه کاری باید انجام داد ، سردرد صنعت است. دلیل این امر این است که بازیافت مواد کامپوزیتی که در تولید آنها استفاده می شود ، دشوار است و با پایان عمر مفید بسیاری از تیغه ها به عنوان محل دفن زباله به پایان می رسند.

همزمان با تلاش دولت ها در سراسر جهان برای افزایش ظرفیت انرژی تجدیدپذیر ، تعداد توربین های بادی در این سیاره در حال افزایش است. این به نوبه خود فشار بر بخش برای یافتن راه حل های پایدار برای دفع تیغه را افزایش می دهد.

در چند سال گذشته ، بازیکنان بزرگ بادی برنامه هایی را برای تلاش برای حل این مشکل اعلام کرده اند. هفته گذشته ، Orsted دانمارک گفت که پس از بهره برداری از تمام پره های توربین در مجموعه جهانی نیروگاه های بادی خود “مورد استفاده مجدد ، بازیافت یا بازیابی” قرار می گیرد.

در آوریل اعلام شد که همکاری بین دانشگاه و صنعت بر روی بازیافت محصولات فایبرگلاس متمرکز است ، که در نهایت می تواند به کاهش زباله های تولید شده توسط پره های توربین بادی کمک کند.

دسامبر گذشته ، انرژی های تجدیدپذیر GE و Veolia آمریکای شمالی “یک توافق نامه چند ساله” برای بازیافت پره های جدا شده از توربین های بادی زمینی در ایالات متحده امضا کردند. و در ژانویه سال 2020 ، غول انرژی باد Vestas گفت که هدف آن تولید توربین های زباله صفر تا سال 2040 است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *