رهبران G7 روز جمعه اجلاس سران در کورن وال انگلیس برگزار می کنندجهان

یک URL کوتاه دریافت کنید

مسکو (اسپوتنیک) – گروه هفت (G7) با هدف برنامه ریزی برای مقابله با طیف گسترده ای از مسائل فوری ، از جمله تغییر اقلیم و بیماری همه گیر ویروس کرونا ، جمعه 47 نشست خود را در انگلستان در کورن وال آغاز خواهد کرد.

این اجلاس در شهر ساحلی خلیج کورنیش کاربیس برگزار می شود. در این مراسم رهبران کانادا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن ، انگلستان و ایالات متحده و همچنین روسای کمیسیون اروپا و شورای اروپا شرکت خواهند کرد. رهبران استرالیا ، کره جنوبی ، هند و آفریقای جنوبی به عنوان مهمان شرکت می کنند و نخست وزیر هند با کنفرانس تلفنی به آن ملحق می شود.

© REUTERS / KEVIN LAMARQUE

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، هنگام صحبت با نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، در دیدار آنها قبل از نشست G7 در خلیج Carbis ، کورنوال ، انگلیس ، 10 ژوئن ، می خندد.

این جلسه از جمعه تا یکشنبه ادامه خواهد داشت. این تقریباً اولین اجلاس آفلاین G7 طی تقریباً دو سال است.

انتظار می رود این اجلاس طیف گسترده ای از موضوعات را شامل شود ، از جمله مواردی که مربوط به بهبود اقتصادی ، رشد پایدار ، تجارت ، ارتقا اقتصاد سبز و دیجیتال ، شمول اجتماعی و از بین بردن شکاف جنسیتی است.

شرکت کنندگان در مورد راه های ارتقا equal دسترسی برابر به واکسن های COVID-19 و تقویت امنیت بهداشت جهانی بحث خواهند کرد ، بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس قصد دارد با استفاده از این اجلاس همکاران خود را ترغیب کند تا واکسیناسیون جهان علیه COVID-19 را تا پایان 2022 انجام دهند. .

اجلاس کورن وال همچنین پیش از کنفرانس سازمان ملل در زمینه تنوع بیولوژیکی در ماه اکتبر و کنفرانس COP26 در مورد تغییر اقلیم در ماه نوامبر ، در مورد تغییرات آب و هوایی متمرکز خواهد بود.

دستور کار سیاست خارجی شامل روابط با کشورهایی مانند روسیه ، بلاروس ، اتیوپی ، افغانستان ، ایران و لیبی خواهد بود. در مورد روسیه ، یک منبع ارشد آلمانی به اسپوتنیک گفت که پروژه خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 ، که یکی از اختلافات بین ایالات متحده و متحدان اروپایی آن است ، در این اجلاس مورد بحث قرار نخواهد گرفت.

© REUTERS / PHIL NOBLE

پلیس مسلح در حال آماده سازی برای اجلاس رهبران G7 در کورن وال ، انگلستان ، در 10 ژوئن 2021 ، در Falmouth قدم می زند.

همچنین انتظار می رود این اجلاس فرصتی برای سیاستمداران حاضر باشد تا در حاشیه مذاکرات دوجانبه را انجام دهند.

انگلستان ، که در سال 2021 ریاست G7 را بر عهده دارد ، اولویت های سیاسی خود را در بهبود جهانی از بیماری همه گیر ، تسهیل تجارت آزاد و عادلانه ، مقابله با تغییرات آب و هوا و حفظ تنوع زیستی زمین دارد. این هفتمین بار است که انگلیس میزبان نشست G7 است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *