تایوان می گوید تایلند عکس های پیش سفارش AstraZeneca coronavirus را نگه می دارد – اخبار RT جهانی


رئیس جمهور تایوان گفت كه تایلند واكسن های تولید شده AstraZeneca را برای خود در میان موج گسترده ویروس كرونا نگه داشته است ، و ادعا كرد كه عکس هایی كه برای تحویل در ژوئن ارسال نشده است.

روز جمعه ، تسای اینگ ون در مصاحبه با یک ایستگاه رادیویی محلی از زایمان های ثانویه از تایلند شکایت کرد. چین می گوید تایوان بخشی جدایی ناپذیر از این کشور است.

“مشکل این است که کالاهایی که قرار بود در ماه ژوئن وارد شوند نیست ،” تسای گفت. “اکنون وضعیت اپیدمی در تایلند جدی است و آنها واکسن هایی را که باید در تایلند استفاده شود اولویت می دهند.”

ادامه مطلب
ارزیابی رئیس جمهور از تأخیر در تحویل کارکنان AstraZeneca کاملاً متفاوت از اظهارات سایر مقامات ارشد تایوان در اوایل این هفته بود. روز سه شنبه ، وزیر بهداشت جزیره ، چن شیه چون ، وقوع مشکلات فنی و تولید در تایلند را مقصر دانست و به نمایندگان مجلس گفت که عکس های سفارش شده حداقل یک ماه به تأخیر می افتد.

تاکنون نه تولید کننده داروی انگلیس-سوئد AstraZeneca و نه مقامات تایلندی به ادعاهای Tsai پاسخ نداده اند. عکسهای AstraZeneca و ساخت مدرن مدرن ، علی رغم تماسهای مکرر از سرزمین اصلی برای اجازه عکسبرداری ساخت چین در این جزیره ، تنها دو واکسن مورد تایید در تایوان هستند.

این تماس اوایل روز توسط سرویس تایوانی چین تکرار شد ، همچنین پکن از تایوانی ها خواست تا به این قاره بیایند و واکسن بزنند.

“[We] از مقامات می خواهیم که صمیمانه به صدای مردم این جزیره گوش فرا دهند و موانع مصنوعی ورود واکسن های قاره ای به تایوان را در اسرع وقت برطرف کنند تا هموطنان تایوانی واکسن های قاره ای ایمن و موثر دریافت کنند. “ از دفتر گفت.

تایلند و تایوان اخیراً در موارد ویروس کرونا با جهش های اساسی روبرو شده اند. تایلند از ابتدای شیوع همه گیر 190،000 مورد را ثبت کرده است که بیش از 80٪ موارد از آوریل تاکنون ثبت شده است. بیش از 1400 نفر در سراسر کشور تسلیم این بیماری شده اند.همچنین در rt.com
چین در حالی که جزیره با اوج ویروس کرونا مبارزه می کند ، از تایوانی ها می خواهد Covid-19 را در قاره پرتاب کنند


تا همین اواخر ، تایوان موفق شده بود وضعیت ویروس کرونا را به خوبی تحت کنترل درآورد و در بیش از یک سال فقط حدود 1000 مورد را ثبت کند. در هفته های اخیر وضعیت تغییر کرده است ، از اواسط آوریل تخمین زده می شود که این کشور از مرز 12000 عبور کند و بیش از 360 نفر جان خود را از دست بدهند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *