آلمان آماده است تا پس از سال 2024 تلاش کند تا انتقال گاز از طریق اوکراین را افزایش دهد.اروپا

یک URL کوتاه دریافت کنید

مسکو (اسپوتنیک) – به گفته ینس پلوتنر ، مدیر سیاسی وزارت امور خارجه آلمان ، آلمان آماده همکاری با اتحادیه اروپا برای تمدید قرارداد انتقال گاز روسیه از طریق اوکراین پس از سال 2024 است.

“کلید دولت فدرال این بوده و هنوز هم باقی مانده است که حتی پس از راه اندازی Nord Stream 2 ، انتقال گاز از طریق اوکراین ادامه دارد و امنیت انرژی اوکراین نیز تضمین می شود. ما آماده همکاری با اتحادیه اروپا برای تمدید انتقال گاز هستیم توافقنامه فراتر از 2024 ، “پلوتنر گفت.

در همان زمان ، این مقام رسمی تأکید کرد که تصمیم واشنگتن در زمینه کاهش سیاست تحریم های خود در مورد خط لوله Nord Stream 2 مهم است ، اما اکنون برای رفع نگرانی ها در مورد این پروژه اقدامات جدیدی لازم است.

© AFP 2021 / ODD ANDERSEN

یک تابلوی جاده ای ترافیک را به ورودی تاسیسات خشکی خط لوله گاز Nord Stream 2 در لوبمین ، شمال شرقی آلمان ، در 7 سپتامبر 2020 هدایت می کند.

“از نظر ما ، Nord Stream 2 هنوز یک پروژه قابل قبول در زمینه انرژی است. این شرکت شامل بسیاری از شرکتهای اروپایی است که از قوانین کنونی اتحادیه اروپا پیروی می کنند. تصمیم دولت ایالات متحده برای تعلیق برخی از تحریم های Nord Stream 2” این مهم بود. اکنون ما وی افزود: فرصت ، با مشارکت همه شرکت کنندگان در این پروژه ، برای جستجوی راه حل هایی که نگرانی های آن را برطرف کند ، شروع شود. ترانزیت گاز از خاک اوکراین از جمله این مشکلات است. “

خط لوله گاز روسیه اوکراین به دلیل اتمام قریب الوقوع پروژه Nord Stream 2 ممکن است به زودی منسوخ شود.

این دو خط لوله 245 مایل 745 مایلی حداکثر 1.9 تریلیون فوت مکعب گاز در سال از روسیه مستقیماً به آلمان در زیر دریای بالتیک منتقل می کنند. این پروژه در حال حاضر در مراحل نهایی است و بیش از 95 درصد آن در حال حاضر به اتمام رسیده است.

© اسپوتنیک / دیمیتری للچوک

کشتی تخمگذار لوله Fortuna بندر ویسمار را ترک می کند تا در ساخت Nord Stream 2 کار کند

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور ، اوایل ماه جاری میلادی اعلام کرد که اولین خط لوله از دو خط موازی Nord Stream 2 به پایان رسیده است و گفت روسیه آماده مذاکره در مورد پروژه های جدید انرژی با دیگر کشورهای اروپایی است.

ایالات متحده از همان ابتدا با این خط لوله مخالفت کرده و آن را تهدیدی برای امنیت اروپا خوانده و سیلی زدن به کشتی ها و شرکت های درگیر در پروژه را عنوان کرده است. ماه گذشته ، دولت بایدن تحریم های دوران ترامپ علیه Nord Stream AG ، سوئیس ، مجری Nord Stream 2 را لغو کرد ، اما همزمان محدودیت هایی را علیه شرکت های روسی و کشتی های درگیر در خط لوله اعلام کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *