به همین دلیل است که ارز رمزنگاری شده در آخر هفته سقوط می کند


جک تیلور اخبار گتی ایماژ گتی ایماژ

ارز رمزنگاری شده به دلیل بی ثباتی شناخته شده است و برخی از کارشناسان می گویند که سقوط معمولاً در آخر هفته ها رخ می دهد.

استیون مک کئون ، دانشیار مالی در دانشگاه اورگان در یوجین و یک شریک در Collab + Currency ، یک صندوق سرمایه گذاری متمرکز بر ارزهای رمزنگاری شده ، گفت: “این چندین سال یک پدیده رمزنگاری شده است.”

به گفته کارشناسان ، این کاهش ها در آخر هفته می تواند تأثیرات مهمی داشته باشد زیرا تنظیم کننده ها آینده ارز دیجیتال را ارزیابی می کنند. به همین دلیل است که این تصادفات ممکن است اتفاق بیفتد.

معاملات آخر هفته کمتر

امین شمس ، استادیار مالی در دانشگاه ایالتی اوهایو در کلمبوس ، اوهایو ، گفت: یکی از دلایل بی ثباتی ارزهای رمزپایه در آخر هفته معامله کمتر است.

وی گفت: “هنگامی که حجم کم است ، همان مقدار تجارت می تواند قیمت ها را بسیار بیشتر تغییر دهد.”

مک کئون گفت که در آخر هفته معاملات کمتری در بانکهای بسته انجام می شود ، زیرا ممکن است سرمایه گذاران نتوانند پول به حساب خود اضافه کنند.

اطلاعات بیشتر از امور مالی شخصی:
مشاوران با ابراز علاقه مشتریان ، جذابیت موج ارز رمزنگاری شده را احساس می کنند
کتاب او تاریخ پول را بررسی می کند و دلهره ارزهای رمزپایه را توضیح می دهد
همسران مطلقه برای پنهان کردن پول از ارز رمزنگاری شده استفاده می کنند. چگونه متخصصان آن را پیدا می کنند

وی گفت: “هنگامی كه فشار زیادی از فروش وارد می شود ، لحظات وحشت در بازار ایجاد می شود.”

مک کئون گفت ، یکشنبه شب هنگام باز شدن و ورود بانک های آسیایی به دنبال بانک های ایالات متحده ، معمولاً یک برگشت وجود دارد.

همچنین تایرون راس ، مدیر عامل شرکت Onramp Invest در نیویورک ، تأثیرگذارهای رمزنگاری شده مانند ایلون ماسک مدیر عامل تسلا را “با دست تیز دستی بر فضای رمزنگاری” تکان می دهند.

وقتی ماسک بعد از ساعت ها مورد منفی در مورد بیت کوین را توییت کرد ، می تواند باعث افزایش فعالیت شود.

معاملات حاشیه ای

شمس گفت ، دلیل دیگر نوسانات قیمت آخر هفته می تواند سرمایه گذاران معامله با ارز رمزنگاری شده در حاشیه ای باشد که برای خرید دارایی های بیشتر از بورس سهام وام می گیرد.

هنگامی که قیمت ارزهای دیجیتال به زیر سطح مشخصی می رسد ، معامله گران مجبور به بازپرداخت وام هستند که به عنوان “تماس حاشیه ای” شناخته می شود.

اما اگر سرمایه گذاران وام را پوشش ندهند ، صرافی ها می توانند ارز دیجیتال را بفروشند تا اطمینان حاصل کنند که پول وام خود را پس می گیرند.

اطلاعات بیشتر در مورد ارزهای رمزپایه را از CNBC Pro بخوانید

شمس گفت ، وقتی بانک ها در آخر هفته تعطیل می شوند ، ممکن است برخی از معامله گران برای بازپرداخت وام های قرض گرفته شده مشکل داشته باشند زیرا آنها قادر به انتقال پول به حساب خود نیستند و این منجر به فروش بورس می شود.

وی افزود: “این باعث کاهش بیشتر قیمت می شود”.

دستکاری در بازار

همچنین ممکن است کسانی که می خواهند به طور مصنوعی بر قیمت ارزهای رمزپایه تأثیر بگذارند ، یک عامل باشند.

“مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد وجود دارد [market] دستکاری ، “شمس گفت.

به عنوان مثال ، تحقیقات از سال 2019 نشان می دهد که چگونه Tether ، یک ارز دیجیتال وابسته به دلار آمریکا ، ممکن است قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را در دوره رونق سال 2017 به طور مصنوعی افزایش دهد.

وی گفت: اما محققان هنوز نمی دانند این اتفاق تا چه اندازه در حال رخ دادن است.

من شخصاً شواهد قانع کننده ای را که نشان می دهد دستکاری است ، ندیده ام.

استفان مک کئون

دانشیار مالی در دانشگاه اورگان

یک تئوری به اصطلاح جعل و تقلب اشاره دارد که شامل سفارشات کاذب برای خرید یا فروش می شود تا با ایجاد حس کاذب در عرضه و تقاضا ، قیمت ارزهای رمزنگاری شده را تحت تأثیر قرار دهد.

برخی معتقدند که این اتفاق بیشتر در طول هفته رخ می دهد و منجر به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال می شود. وی گفت ، اما این نظریه فقط می تواند حدس و گمان باشد.

کارشناسان دیگر می گویند “دیدگاه های مختلفی” در مورد این روش ها وجود دارد.

مک کئون گفت: “من شخصاً شواهد قانع کننده ای را که نشان دهنده دستکاری باشد ندیده ام.”

ETF های رمزنگاری شده

صرف نظر از دلیل بی ثباتی در آخر هفته ، این امر چالش هایی را برای نهادهای نظارتی با تأیید مبادلات ارزهای رمزپایه به وجود می آورد.

شمس گفت ، تا زمانی که ETF ها در هفته کاری تجارت کنند ، سرمایه گذاران می توانند ارز رمزنگاری شده را 24 ساعت در روز ، هفت روز هفته بخرند یا بفروشند و می توانند برای ETF های رمزنگاری عدم تطابق ایجاد کنند.

به عنوان مثال ، اگر بازار ارز دیجیتال در روز یکشنبه 20 درصد سقوط کند ، کسانی که می خواهند به فروش برسانند ممکن است تا زمان بازگشایی بازارها در روز دوشنبه با ETF رمزنگاری شده خود بمانند.

گری جنسلر ، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ، خواستار حمایت بیشتر از سرمایه گذاران ارزهای رمزپایه شده است و این نشان می دهد که قبل از تصویب آژانس برای رمزنگاری ETF ، ممکن است مقررات بیشتری لازم باشد.

SEC در حال بررسی برنامه های بیت کوین و اتریوم ETF از چندین شرکت است.

اصلاح: بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه در سال 2017 رونق گرفتند. نسخه قبلی سال را تحریف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *