ایالات متحده در ماه مه 72 پرواز شناسایی را بر فراز دریای چین جنوبی انجام داد ، دو برابر سال گذشته – یک اتاق فکردر حالی که واشنگتن تقابل نظامی را به عنوان تنها راه حل اختلافات ارضی در دریای جنوب چین بین چین و سایر کشورها معرفی می کند ، پکن در حال هماهنگی با شرکایی مانند هانوی و مانیل برای معرفی یک آیین نامه رفتاری جهانی برای آبراه است.

طبق سرشماری انجام شده توسط طرح تحقیقاتی دریای چین جنوبی (SCSPI) ، اندیشکده ای مرتبط با دانشگاه پکن ، ایالات متحده در ماه مه 72 پرواز شناسایی را از طریق دریای چین جنوبی انجام داد. این تعداد بیش از دو برابر پروازهای سال گذشته بود که فقط 35 پرواز بود و میانگین آن بیش از یک پرواز در روز بود.

این گزارش پروازها را بر اساس نوع هواپیما تقسیم می کند. متداول ترین آنها هواپیمای گشت دریایی P-8A Poseidons است که ماه گذشته 32 مأموریت را انجام داد. چندین هواپیمای شناسایی نیز به طور منظم عبور می کنند ، هواپیماهای EP-3E Aires با 16 مأموریت و RC-135W Rivet Joints با 12 مأموریت پرواز می کنند.

SCSPI ، همانطور که ذکر شد ، پنج هواپیمای بدون سرنشین MQ-4 تریتون ، چهار پرواز سیستم راداری حمله هدف مشترک نظارت E-8 (Joint STARS) ، که طیف وسیعی از تجهیزات سیگنالینگ و رادارهای قدرتمند نقشه برداری در نبرد را حمل می کند ، و سه پرواز از RC- 135U Combat Sent ، هواپیمایی متخصص در ردیابی رادار و سیستم های هشدار سریع. پنتاگون تنها دو RC-135U دارد.

ماه مه یکی از شلوغ ترین ماه های ثبت شده توسط اتاق فکر است که در ماه فوریه از 75 پرواز شناسایی ایالات متحده در این ماه یک رکورد ثبت کرده است. در ماه آوریل ، تعداد آنها 65 نفر بود – هنوز هم بسیار بیشتر از سالهای گذشته است.

در سالهای اخیر با تغییر استراتژی ایالات متحده به “تقابل قدرتهای بزرگ” با چین و روسیه و شناسایی دریای جنوب چین به عنوان مکانی که باید “کنترل” شود تعداد پروازها به طرز چشمگیری افزایش یافته است. ادعاهای دریایی چین توسط آب با ادعای چندین کشور دیگر در تضاد است ، بسیاری از آنها جزایر کوچکی را که ادعا کرده اند تقویت کرده اند.

گاهی هواپیماهای آمریکایی خطری را برای هواپیماهای غیرنظامی در پرواز در منطقه ایجاد می کنند ، مانند ژانویه ، هنگامی که یک تانکر آمریکایی پس از بارگیری هواپیمای جاسوسی آمریکا به طرز خطرناکی نزدیک به هواپیمای تایوانی پرواز می کند ، یا عادت مکرر هواپیماهای آمریکایی که خود را به عنوان هواپیماهای غیرنظامی تغییر می دهند انتشار کدهای جعلی ترانسپوندرها برای پنهان کاری در نزدیکی فضای هوایی چین.

ماه گذشته نیروی دریایی ایالات متحده موفق به انجام هیچگونه تمرین مهم در مسیرهای آبی نشد ، اما کشتی های جنگی ایالات متحده “عملیات ناوبری آزاد” را در نزدیکی جزایر پاراسل تحت کنترل چین انجام دادند و از تنگه تایوان عبور کردند ، که تایوان خودمختار را از سرزمین اصلی چین جدا می کند – دو اقدام تحریک آمیز با هدف نشان دادن واشنگتن تحقیر ادعاهای پکن در مورد این جزایر.

SCSPI خاطرنشان كرد كه ناوشكن USS Curtis Wilbur كه در هر دو اقدام شركت داشته ، همزمان با يك دوره فعاليت اطلاعاتي شديد بوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *