اطلاعات بازنشسته هند ، مقامات امنیتی به دلیل اظهارات غیرمجاز رسانه ای حقوق بازنشستگی خود را از دست می دهندهند

یک URL کوتاه دریافت کنید

قانون جدید توسط رئیس جمهور هند رام نات کوویند تصویب شد. ماده 309 قانون اساسی هند به رئیس جمهور اجازه می دهد “قوانینی را در مورد استخدام و شرایط خدمت اشخاص منصوب در چنین دفاتر و مناصبی تنظیم کند.”

وزارت کارکنان ، شکایات عمومی و حقوق بازنشستگی هند با انتشار اطلاعیه ای رسمی در تاریخ 31 مه 2021 اعضای سابق سرویس های امنیتی و اطلاعاتی این کشور را از تعامل با رسانه ها و نشریات پس از بازنشستگی محدود کرده است. نقض این قانون ، که توسط رئیس جمهور هند رام نات کوویند تصویب شده است ، می تواند حقوق آنها را به عنوان مجازات از دست دهد.

در این اطلاعیه آمده است که روز چهارشنبه در سیستم عامل های عمومی رونمایی شد: “هیچ کارمند دولتی که در هر سازمان اطلاعاتی یا امنیتی کار کرده باشد ، نمی تواند نشریات پس از بازنشستگی را بدون اجازه قبلی رئیس سازمان منتشر کند (آنها کار کرده و بازنشسته شده اند).”

علاوه بر این ، ممکن است مرجع یا اطلاعات مربوط به هر یک از همکاران و تجربه یا دانش حاصل از کار در این سازمان ، کارمندان سابق این سازمان های حساس را نیز در معرض عواقب قرار دهد.

آخرین رئیس سازمان اطلاعات و امنیت در طبقه بندی هرگونه درخواست برای اظهارات عمومی توسط یک کارمند سابق به عنوان “حساس” یا “بی احساس” صحبت خواهد کرد.

اگرچه دلیل این اعلان در این ارتباط ذکر نشده است ، اما مأمور بازنشستگی مأمورین امنیتی و اطلاعاتی “افشای اطلاعات حساسی که می تواند بر حاکمیت و یکپارچگی هند ، امنیت ، منافع امنیتی ، استراتژیک ، علمی یا اقتصادی کشور یا ارتباط با کشور خارجی یا منجر به تحریک به ارتکاب جرم می شود “.

این خبر هنگامی منتشر می شود که دولت نخست وزیر نارندرا مودی به تلاش برای محدود کردن آزادی بیان و بیان در “بزرگترین دموکراسی جهان” متهم شده است.

به عنوان مثال ، فقط هفته گذشته ، توییتر بر روی قوانین IT جدیدی که توسط دولت هند به تصویب رسیده است ، تمرکز کرد ، که به سیستم عامل های شبکه های اجتماعی نیاز دارد “منشا the محتوای متناقض را در برنامه های مربوطه خود ردیابی کنند. توییتر در بیانیه ای از “تهدید آزادی بیان” در هند ابراز نگرانی کرد.

دولت هند با پاسخی شدید به نگرانی های توییتر پاسخ داده و از این شرکت آمریکایی خواسته است تا “بزرگترین دموکراسی جهان” را برای حفظ “آزادی بیان” متوقف کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *