مردم از رسانه های اجتماعی برای یافتن بیمارستان ها ، داروها استفاده می کنند


اعضای خانواده ویجی راجو ، که در اثر کوید درگذشت ، قبل از تشییع جنازه وی در روستای گیدناالهالی در حومه بنگالورو ، هند ، در تاریخ 13 مه 2021 عزاداری کردند.

ساموئل راجکومار | رویترز

همزمان با ویروس کرونا ویرانگر دوم هند ، سیستم مراقبت های بهداشتی را به دست گرفت ، مصرف کنندگان ناامید با کمبود تخت بیمارستان و اکسیژن رسانی به رسانه های اجتماعی برای کمک به مردم مراجعه کردند.

افرادی که نیاز به کمک دارند ، چه برای خود و چه برای بستگانشان ، درخواست هایی را در سایتهایی مانند توییتر ، فیس بوک ، واتس اپ و اینستاگرام ارسال می کردند. برخی دیگر اطلاعاتی را در مورد موجود بودن تخت های بیمارستانی و همچنین اطلاعات تماس فروشندگان با سیلندر اکسیژن و منابع کمیاب دیگر جمع آوری کردند. در بسیاری از موارد ، تلاش ها باعث نجات جان افراد شده است.

آپار گوپتا ، مدیر اجرایی بنیاد آزادی اینترنت ، سازمانی برای آزادی های دیجیتال در هند ، گفت: “اغلب اوقات ما فقط یک داستان بسیار ناشناخته را در رسانه های اجتماعی می شنویم ، که در آن قطب سیاسی را افزایش می دهد و آسیب های اساسی اجتماعی وارد می کند.” CNBC

وی با بیان اینکه جنگیدن برای نوع صحیح طراحی سیستم مبتنی بر انگیزه و گزارش الگوریتمی پیرامون رسانه های اجتماعی مهم است ، گفت: “اما شبکه های اجتماعی همچنین پتانسیل جمع کردن مردم را دارند.”

“گپتا” گفت

رسانه های اجتماعی نمی توانند مسئولیت اصلی دولت را برای کمک به شهروندان در هنگام بحران جایگزین کنند.

آنکور بیسن

مشاوران تکنوپاک

#CovidSOS

هشتگهای توییتر مانند #CovidSOS و #CovidEmergence در بین مصرف کنندگان محبوب تخت بیمارستان ، ونتیلاتور و سیلندرهای اکسیژن محبوب شده اند. ویژگی بازتوییت به افزایش درخواست های آنها کمک می کند.

غریبه ها با هم متحد شدند تا به آنها کمک کنند تا از بحران بی سابقه عبور کنند.

داوطلبان اطلاعات به روز را در صفحه گسترده Google جمع آوری می کردند ، که به طور گسترده در سیستم عامل های اجتماعی توزیع می شد.

برخی وب سایت هایی برای ایجاد می کنند در دسترس بودن واکسن ها را ردیابی کنید ، در حالی که دیگران برنامه هایی ایجاد می کنند که پیوندهای جستجوی توییتر را ایجاد می کنند و به کاربران کمک می کنند منابع Covid-19 را در شهرهای خود پیدا کنند. بسیاری از افراد همچنین در تهیه غذاهای خانگی برای بیماران قرنطینه شده در خانه مشارکت داشتند ، در حالی که دیگران در انجام کارهایی مانند خرید مواد غذایی کمک می کردند.

به نوبه خود ، توییتر a صفحه منابع Covid-19 برای افزایش دید اطلاعات.

نفوذ رسانه های اجتماعی ، افراد مشهور و سیاستمداران نیز در تلاش برای جذب منابع گسترده مردم نقش داشته است ، زیرا برخی از آنها به ترتیب تخت و سیلندرهای اکسیژن کمک کرده اند زیرا تعداد موارد روزانه در هند در آوریل و اوایل ماه مه افزایش یافته است.

اگرچه توییتر به دلیل توانایی خود در تقویت درخواست ها و برچسب گذاری افراد با نفوذ و سیاستمداران ، به مشهودترین پلت فرم رسانه های اجتماعی در تلاش های گسترده تامین منابع انسانی هند تبدیل شده است ، اما گوپتا گفت که سایر پلتفرم ها به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

وی گفت داوطلبان در گروه های واتس اپ نیز جمع می شوند تا در جوامع دقیق تری مانند جوامع مسکن و گروه های فارغ التحصیل تمرکز کنند. وی گفت که Gen-Z – یا متولدین سال 1996 تا اوایل 2010 – و هزاره های جوانتر به اینستاگرام روی آوردند.

موارد روزانه در هند در 7 ماه مه به بیش از 414،000 عفونت جدید روزانه رسیده است. هنوز هم ، متخصصان می گویند این ویروس در حال گسترش در مناطق روستایی هند است ، جایی که زیرساخت های بهداشتی برای مقابله با جهش های غیر منتظره مجهز نیستند.

در توییتر ، که تأثیر بیشتری در مراکز شهری هند نسبت به مناطق روستایی دارد ، کاربران قبلاً شروع به جمع آوری منابع و ابتکارات برای پاسخ به شیوع در استان هند کرده اند.

معایب سیستم مراقبت های بهداشتی در هند

بیسن گفت: “دولت معمولاً باید با این فاجعه مقابله کند و اطمینان حاصل کند که آنها با شهروندان ارتباط برقرار می کنند و از کمر آنها محافظت می کنند ، که در اینجا چنین نیست.” وی افزود که رسانه های اجتماعی “همیشه یک محیط مکمل هستند و هرگز نمی توانند به محرک اصلی مدیریت بلایا تبدیل شوند.”

بنیاد آزادی اینترنت گوپتا گفت برخی از داوطلبان به دلیل تلاشهایشان ، چه به صورت غیر رسمی و چه به صورت قانونی ، توسط مقامات تهدید شده اند.

رسانه های محلی ماه گذشته گزارش دادند که برخی از گروه های پشتیبانی Covid-19 که از طریق برنامه های پیام رسانی مانند WhatsApp ، Discord و Telegram اطلاعات مربوط به تخت بیمارستان و اکسیژن را ارائه می دهند ، منحل شده اند ، در حالی که برخی از ردیاب های منابع آنلاین حذف شده اند.

داوطلبان از تهدیدهای پلیس خواستار زندان خود شدند – اما پلیس انکار کرد پرداختن به چنین الزاماتی. در اوتار پرادش ، بی بی سی گزارش داد که پلیس مردی را که از توییتر برای یافتن اکسیژن برای پدربزرگ در حال مرگ خود استفاده کرده ، متهم کرده است.

گزارش شده است که اگر مردم شکایات خود را درباره مواردی مانند کمبود اکسیژن و سایر موارد در سیستم عامل های اجتماعی پخش کنند ، دیوان عالی هند نباید خود را محدود کند. به گفته نیویورک تایمز ، این امر پس از آن صورت گرفت که دولت فدرال ، طبق مقررات جدید ، به سیستم عامل های اجتماعی دستور داد پست های منتقد نحوه برخورد با بیماری همه گیر را حذف کنند.

تقلب در شبکه های اجتماعیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *