سازمان ملل و اتحادیه آفریقا خواستار آزادی “فوری و بدون قید و شرط” رئیس جمهور مالی و بازداشت شدگان اصلی نظامی – RT World Newsرئیس جمهور موقت مالی و نداو و دیگر مقامات ارشد کشور ، تنها 9 ماه پس از کودتای این کشور توسط ارتش بازداشت شده اند. برکناری آشکار جدید توسط رهبران سازمان ملل و اتحادیه آفریقا (AU) محکوم شده است.

بنا به گزارش های متعدد رسانه ها به نقل از منابع دیپلماتیک و دولتی ، Ndaw ، نخست وزیر مقبره اوآن و وزیر دفاع سلیمان دوکور روز دوشنبه بازداشت شدند.

در حالی که ارتش مالی در مورد دستگیری ها سکوت می کند ، کودتای آشکار جدید قبلاً مورد محکومیت گسترده بین المللی قرار گرفته است. رئیس فعلی اتحادیه اروپا ، رئیس جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC) فلیکس چیسکدی ، از ارتش خواست که فوراً مقامات را آزاد کند ، “همه کارها باید برای حفظ ثبات مالی و تقویت صلح در این منطقه انجام شود.”

سیشکدی “مستلزم آزادی فوری و بدون قید و شرط افراد دستگیر شده است” ریاست جمهوری دموکراتیک جمهوری اسلامی گفت در یک سری توییت.همچنین در rt.com
“علاقه ای به قدرت ندارم”: شورشیان ارتش مالی قول انتخابات “زمان معقول” را می دهند


تماس مشابهی توسط آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل انجام شد هشدار دادن که دستگیری ها می تواند به کل روند گذار دموکراتیک مالی آسیب برساند.

من شدیداً نگران اخبار مربوط به آن هستم [the] بازداشت رهبران غیرنظامی از مرحله انتقال مالی. من خواهان آرامش و آزادی بی قید و شرط آنها هستم. “

گفته می شود که مقامات ارشد به پایگاه بدنام کتی در حومه پایتخت ، باماکو منتقل شده اند. این تأسیسات نظامی در کودتاهای نظامی متعددی از جمله کودتایی که در ماه آگوست گذشته در این کشور رخ داد ، نقش داشته است.

بلافاصله مشخص نبود که چه عواملی دقیقاً ارتش مالی را وادار به اقدام علیه دولت غیرنظامی کرده است ، اما بازداشت ها بلافاصله پس از تغییر عمده کابینه انجام شد. بعد از ظهر روز دوشنبه کابینه جدیدی با حضور دو هوادار برجسته نظامی نظامی ، وزیر امنیت داخلی مودیبو کان و وزیر دفاع سادیو کامارا اعلام شد که شامل آنها نمی شود.

یک منبع نظامی مالی به رویترز گفت که بازداشت رهبران دولت در واقع به بازسازی مرتبط است و گفت که دولت این کار را کرده است “این به خوبی انجام نشده است.”

“ما به آنها اطلاع می دهیم ، تصمیم گیری می شود” منبع اضافه كرد در حالي كه سعي داشت اين حادثه را كاهش دهد و اصرار داشت كه رهبران دستگير نشده اند.همچنین در rt.com
این مطالعه نشان می دهد که در سال 2020 ، 55 میلیون نفر در اثر جنگ و آب و هوا آواره شده اند


حکومت نظامیان نظامی ، که در ماه اوت گذشته به قدرت رسید ، کوتاه مدت بود زیرا در برابر فشارهای بین المللی تسلیم شد و در اواخر سپتامبر یک دولت انتقالی را تشکیل داد ، به رهبری نداو ، یک افسر نظامی سابق. دولت انتقالی متعهد شد تا انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری را در فوریه 2022 برای بازگرداندن کامل حکومتداری دموکراتیک برگزار کند ، اما ممکن است اکنون این برنامه ها به خطر افتاده باشد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *