CDC می گوید 28 مورد لخته شدن خون ، 3 مورد مرگ می تواند به واکسن J&J Covid مرتبط باشد


واکسن جانسون و جانسون جانسن

استفان زنر LightRocket | گتی ایماژ

محققان CDC می گویند تحقیقات آنها در مورد یک مشکل نادر لخته شدن خون در ارتباط با واکسن Johnson & Johnson Covid-19 28 نفر را شناسایی کرده است که به طور بالقوه انسداد تهدید کننده زندگی دارند – سه نفر از آنها فوت کرده اند.

در 13 آوریل ، سازمان غذا و دارو و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ضمن تحقیق در مورد شش زن 18 تا 48 ساله که به ترومبوز سینوس وریدی مغز مبتلا شده بودند ، از ایالات متحده خواستند “به دلیل احتیاط شدید” استفاده از واکسن J&J را به طور موقت قطع کنند. ، یا CVST ، در ترکیب با تعداد پلاکت پایین طی حدود دو هفته از زمان دریافت عکس.

آنها توصیه کردند استفاده از شات ده روز بعد پس از آنکه CDC دریافت که مزایای شات بیشتر از خطرات آنها است ، از سر بگیرند.

CVST نوعی ترومبوز همراه با ترومبوسیتوپنی یا TTS است که لخته خون با تعداد پلاکت پایین است و بیماران را در معرض سکته مغزی قرار می دهد. پلاکت در واقع به لخته شدن خون کمک می کند.

دکتر تام شیمابوکورو کارمند CDC روز چهارشنبه گفت که چهار نفر از 28 بیمار مبتلا به TTC تا 7 ماه مه در بیمارستان باقی مانده اند که یکی از آنها در بخش مراقبت های ویژه بود و دو نفر نیز برای درمان پس از جزیره مرخص شدند. وی هنگام ارائه به کمیته مشورتی اقدامات ایمن سازی CDC گفت ، همه 19 بیمار دیگر مرخص شده اند. در اوایل روز هیئت رأی داده و واکسن Pfizer-BioNTech را برای استفاده در کودکان 12 تا 15 ساله توصیه می کند.

میانگین سنی بیماران مبتلا به TTC 40 سال بود ، از 18 تا 59 سال. زنان 30 تا 39 ساله بالاترین گروه خطر هستند. همه بیماران قبل از وقفه در 13 آوریل عکس J&J را دریافت کردند. وی گفت: از 28 مورد TTS ، 19 مورد مغز را تحت تأثیر قرار داده است ، از این تعداد ده بیمار از خونریزی مغزی رنج می برند.

لخته های دیگر در اندام تحتانی ، شریان های ریوی یا سایر نواحی بدن ایجاد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *