سخنگوی گفت ، ساختمان شورای ریاست جمهوری لیبی در طرابلس مورد حمله قرار گرفتآفریقا

یک URL کوتاه دریافت کنید

بنگازی (اسپوتنیک) – ناایوا وهیبا ، نماینده شورا به اسپوتنیک گفت ، یک ساختمان در یکی از صندلی های شورای ریاست جمهوری لیبی روز شنبه در طرابلس مورد حمله قرار گرفت.

وهیبا با بیان اینکه هیچ کس از آخر هفته زخمی شده است. کسی آنجا نبود

منابع محلی به اسپوتنیک گفتند که نیروهای مسلح مستقر در طرابلس به مقر شورای ریاست جمهوری در هتل کورینتیا یورش بردند و خواستار برکناری حسین اطلاعات ، رئیس اطلاعات عمومی و بازگشت عماد طارابلوسی به پست خود شدند. گفته می شود مهاجمان به دلیل درخواستهای مکرر وی برای عقب نشینی نیروهای خارجی و مزدوران از لیبی ، که برخی از طرفین “بی پروا” می دانند ، استعفای نایلا منگوش وزیر امور خارجه را خواستار شدند.

یک منبع از شورای ریاست جمهوری همچنین تأیید کرد که “در منطقه مقر شورا در پایتخت ، طرابلس تنش وجود دارد”.

بر اساس گزارش رسانه های لیبی ، این حمله توسط شبه نظامیانی در غرب لیبی پشتیبانی می شود که از فیس سراج ، رئیس دولت توافق ملی (GNA) حمایت می کنند. برای چندین سال ، لیبی تحت کنترل دو قدرت رقیب ، GNA و مجلس نمایندگان مستقر در توبروک قرار داشت که از پشتیبانی فیلد مارشال خلیفه هفترار برخوردار بودند. این ساراج بود که الترابلبسی را به عنوان رئیس اطلاعات منصوب کرد. در همین حال ، ال فعلی ، رئیس فعلی سرویس اطلاعات عمومی ، الایب “نزدیک” به هفترار قلمداد می شود.

در اوایل فوریه ، مجمع گفتگوی لیبی با بودجه سازمان ملل متحد ، یک مقام اجرایی انتقالی را در لیبی انتخاب کرد تا این کشور را تا انتخابات عمومی 24 دسامبر هدایت کند. محمد منفی سفیر پیشین GNA در یونان به عنوان رئیس جدید شورای ریاست جمهوری انتخاب شد. عبدالحمید دبیبا تاجر و سیاستمدار لیبیایی به عنوان رئیس دولت انتقالی انتخاب شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *