دانشمندان می گویند: بوی مرگ: ناپلئون با مصرف بیش از حد کلن ، منجر به سرطان کشنده شدآخرین روزهای ناپلئون بناپارت امپراتور سابق فرانسه شاید به اندازه مبارزات نظامی وی با شکوه نبوده است – گزارش شده است که مرد اصلی انقلاب فرانسه در هنگام مرگ در جزیره سنت هلنا در مه 1821 از تعدادی از مشکلات بهداشتی رنج می برد.

ناپلئون بناپارت طرفدار جدی عطر بود ، تقریباً در دو یا سه بطری غرق شد کلن سالها در روز ، زندگی نامه نویسان را به یاد بیاورید. اما به گفته پروفسور پروس هریس از دانشگاه دی مونتفور لستر (DMU) ، گناه آن چیزی نیست که دو بازداشت شده وی متهم می شوند – اگرچه برخی ممکن است بگویند بوی اطراف ژنرال نظامی کاملاً شدید بود – اما مرگ او بود.

در یک مطالعه جدید به مناسبت 200 سالگی مرگ شاهنشاه ، هریس ادعا می کند که ناپلئون روغنهای اساسی موجود در ادکلن مورد علاقه خود را “بیش از حد” مصرف کرد ، که این مواد را در سطح دیوانه استفاده کرد ، که منجر به مشکلات جدی سلامتی و مرگ موثر از تومور شد.

به نقل از پروفسور هریس در بیانیه مطبوعاتی DMU ، “شکی نیست که کلن سم اصلی است ، اگرچه قرار گرفتن در معرض سایر مواد شیمیایی از جمله آرسنیک باید در وخامت سلامتی وی و در نهایت مرگ وی بر اثر سرطان معده موثر باشد. .

طبق گفته هریس ، یکی از اعضای انجمن سلطنتی شیمی ، اعتقاد او به سمیت روغنهای اساسی توسط چندین محقق پشتیبانی می شود که ادعا می کنند مایعات غلیظ می توانند به “مخل غدد درون ریز” واقعی بر روی هورمون ها تبدیل شوند. این به نوبه خود می تواند منجر به اختلالات مختلفی شود ، از جمله تورم بافت پستان در مردان (اصطلاحاً ژنیکوماستی) یا تومورها.

هریس می گوید شواهدی وجود دارد که ناپلئون از مشکل رو به رشد پستان رنج می برد و بدن بی مویی داشت و مستعد تشنج بود. پروفسور معتقد است که همه این عوامل استدلال را اثبات می کند – علی رغم یکسری تئوری های توطئه که ادعا می کند ژنرال نظامی توسط آرسنیک کشته شده است ، ممکن است ناپلئون با عشق کنترل نشده خود به عطر “آرام آرام مسموم شود”.

© عکس AP

ناپلئون بناپارت ، امپراطور ، دولتمرد و رهبر نظامی فرانسه ، در این تصویر توسط هنرمند فرانسوی پل دلاروش به تصویر کشیده شده است

“کلن برای ناپلئون یک شمشیر دو لبه بود. او در طول کارزارها و مسافرتهایش او را نجات داد اما سرانجام به دلیل مصرف بیش از حد چندین دهه او را کشت. “توضیحات پروفسور هریس با اشاره به قدرت عطر به عنوان ضد عفونی کننده به دلیل الکلی که در آن وجود دارد ، عمل می کند.

“محققان با مرگ ناپلئون فیل موجود در اتاق را از دست دادند. بسیاری از آنها به نمونه هایی از موهای ناپلئون اشاره می کنند که او هنوز زنده بود و دارای آرسنیک زیاد است. این متخصص زیست پزشکی گفت ، اما این نظریه اکنون رد شده است ، زیرا بیشتر افراد در دوران ناپلئونی به دلیل داروهای حاوی آرسنیک و مواد آرایشی که استفاده می کردند ، مقدار زیادی آرسنیک در سیستم خود داشتند.

اما ناپلئون حداقل 20 سال بدن خود را در ادکلن “حمام نکرد” ، و “مروج بزرگ” برای تولید تجاری خود شد ، که از سال 1792 آغاز شد. ژنرال همچنین آب نارنج را با کمی روغن ضروری در آن نوشید ، هریس او می گوید ، ظاهرا آب مرکبات که بومی او کرزیکا معروف است را از دست داده است.

اما این مرد در مورد عطر حدوداً نمی دانست و معمولاً طبق داده های تاریخی بین 36 تا 40 بطری مایعات جادویی سفارش می دهد.

“وی در طول مبارزات نظامی خود بطری هایی را با خود برد. سوابق نشان می دهد که او روزانه دو تا سه بطری را تجربه می کند ، در حالی که حتی اکنون افراد می توانند از یک بطری در سال استفاده کنند! “محقق می گوید.

“به نظر می رسد که وی یا حکم معروف پزشک قرن شانزدهم پاراسلسوس را نمی دانسته یا علاقه ای به وی نداشته است ، که اظهار داشت ،” چه چیزی وجود دارد که سم نباشد؟ همه چیز سم است و هیچ چیز بدون سم نیست. فقط دوز تعیین می کند که چیزی سمی نباشد. “

ناپلئون بناپارت در 5 مه 1821 در جزیره سنت هلنا درگذشت ، جایی که پس از شکست در جنگ واترلو تبعید شد. سلامتی امپراطور سابق در ماههای آخر زندگی وی به طرز چشمگیری بدتر شده بود ، سرانجام سرطان معده به عنوان اصلی ترین علت مرگ شناخته شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *