در سال 2020 ، شرکت های نوپا برای صنایع غذایی و کشاورزی رکورد 22.3 میلیارد دلار جمع کردند


یک کارگر هنگام بیرون آمدن از یک ماشین کشاورزی عمودی Grv Olympus ، جایی که یک جوانه زنی 5 تا 7 روزه برای استفاده برای خوراک گاو انجام می شود ، چمن علوفه ای با چگالی بالا را مشاهده می کند ، در مزارع Bateman Mosida در 9 فوریه 2021 در خارج از Elberta ، یوتا .

جورج فری گتی ایماژ

بر اساس مطالعه جدید Finistere Ventures و Pitchbook ، استارت آپ های مواد غذایی و کشاورزی در سال گذشته رکورد 22.3 میلیارد دلار در بودجه سرمایه مخاطره آمیز جمع کردند – دو برابر بیشتر از این بخش های جمع آوری شده در سال 2019.

به گفته آراما کوکوتای ، شریک Finistere Ventures ، که از زمان تأسیس خود در سال 2005 به طور انحصاری در زمینه مواد غذایی و کشاورزی سرمایه گذاری کرده است ، بیماری همه گیر Covid باعث تحریک سرمایه گذاری در این صنایع به جای کاهش سرعت آن شده است.

سرمایه گذار فناوری غذا و کشاورزی Arama Cucutai در یک مزرعه عمودی ایستاده است که توسط Plenty در جنوب سانفرانسیسکو ساخته شده است.

با احترام: Finistere Ventures

با ماندن مردم در خانه به دلیل محدودیت های بهداشتی و سفر ، تقاضا برای تجارت الکترونیکی مواد غذایی مانند بسته های مواد غذایی و لوازم در حال افزایش است.

در مطالعه Finistere آمده است: “2020 اولین سال از 1994 است که در آن سهم مصرف غذا در رستوران ها نسبت به خانوارها کاهش یافته است.”

در پاسخ به این روندهای در حال تغییر ، بودجه فناوری غذایی به خدمات مرتبط منتقل شده است.

شرکت های غذایی در سال جاری در 631 معامله حدود 17.3 میلیارد دلار سرمایه جمع کرده اند. 68 درصد آن به تجارت الکترونیکی و تحویل کالا اختصاص می یابد. مجموعه های صرف ناهار خوری 6.2 میلیارد دلار و شرکت های تجارت الکترونیکی 5.3 میلیارد دلار در گروه فناوری غذایی جمع آوری کردند. بزرگترین معامله سال گذشته 800 میلیون دلار بودجه برای برنامه مواد غذایی Xingsheng Youxuan چین بود.

جهان همچنین دیده است که چگونه این بحران می تواند تولید ، فرآوری و توزیع مواد غذایی عادی را مختل کند. دامداران مجبور شدند شیر را دور بریزند و محصولاتی را تولید کنند که قابل حمل و نگهداری نیست و برعکس ، مواد غذایی آجر و ملات پس از انباشت خریداران ، قفسه های خالی داشتند.

سیب زمینی Russet Burbank روز پنجشنبه ، 30 آوریل 2020 در یک انبار ذخیره سازی در مزرعه های آزاد در دریاچه موسی ، واشنگتن نشسته است.

دیوید رایدر بلومبرگ | گتی ایماژ

کوکوتای گفت که این امر منجر به علاقه به پرورش مواد غذایی در یک محیط کنترل شده مانند مزارع عمودی شده است ، جایی که بازده قابل پیش بینی است. این مزارع سرپوشیده غالباً در نزدیکی مراکز شهری ساخته می شوند ، جایی که بیشتر محصولات تولیدی آنها در آنجا مصرف خواهد شد.

شرکتهای Agtech در سال 2020 حدود 5 میلیارد دلار در 416 معامله جمع آوری کرده اند. 10 معامله برتر در زمینه کشاورزی شامل چهار مرحله برای کشاورزی در محیط داخلی است که از 140 میلیون دلار برای بسیاری تا 203 میلیون دلار برای Revol Greens متفاوت است.

سرمایه گذاران خطرپذیر همیشه جذب غذای کشاورزی نشده اند. صندوق ها از نظر تاریخی این مشاغل را به عنوان سرمایه بر می دیدند و بعید است بازده بالایی داشته باشند ، اگرچه موارد استثنایی نادر مانند سرمایه گذاری Trinity Ventures در استارباکس سالها قبل از عرضه اولیه سهام 1992 وجود داشته است.

در سال 2011 ، فقط 3 میلیون دلار سرمایه سرمایه گذاری به شرکت های فناوری کشاورزی اختصاص یافت ، با 42 معامله ناچیز ، و 1 میلیون دلار سرمایه گذاری سرمایه گذاری برای 22 معامله به شرکت های فناوری غذایی اختصاص یافت.

اما این دوران به پایان رسیده است.

معاملات تاریخی که به دنبال مدیریت استارباکس انجام شد ، سرمایه گذاران با ریسک بیشتری را در این بخشها جلب کرده است. به عنوان مثال ، مونسانتو شرکت داده های آب و هوایی Climate Corp. در سال 2013 با بیش از 1 میلیارد دلار ، و اخیراً Beyond Meat اولین حضور خود را در بازار عمومی انجام داد. این شرکت گوشت گیاهی متوجه شده است که سهام این شرکت از زمان عرضه اولیه سهام در سال 2019 بیش از 180 درصد افزایش یافته است.

اتان براون ، بنیانگذار ، رئیس جمهور و مدیرعامل Beyond Meat.

آدام جفری CNBC

Finistere از طرفداران اولیه Plenty بود و سایر شرکتهای نوپا در مجموعه خود امروز در زمینه تولید گوشت در یک آزمایشگاه سلول کشت شده (ممفیس میتس) ، نظارت بر سلامت زنبورهای عسل در زنبورستان بدون ایجاد مزاحمت برای زنبورهای عسل (Apis) و کمک به کشاورزان در شناسایی آنها کار می کنند. تهدید محصولات قبلی آنها با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و تجزیه و تحلیل داده ها (Taranis).

“گاو برتر”

CNBC از Cucutai س askedال کرد که در مورد فناوری غذا و کشاورزی ، در سال 2021 چه روندهایی ممکن است متورم یا ضعیف شود.

او دهه ها قبل از سرمایه گذاری در کشاورزی کار می کرد و در نیوزیلند بزرگ شد ، جایی که آلودگی آب و انتشار گاو یک نگرانی فزاینده است. وی گفت که ممکن است سال 2020 سالی باشد که ما به اوج گاو رسیده ایم.

این سرمایه گذار انتظار دارد بودجه پر خطر پروتئین ها و شیر جایگزین در سال 2021 همچنان قوی بماند. “وی گفت: محصولات لبنی و گوشت هنوز ضروری هستند.” “اما نحوه تولید آنها مجازات زیست محیطی زیادی دارد.”

پروتئین های جایگزین شروع کننده 2.6 برابر پول خود را در سال 2019 جمع آوری کردند ، 3.1 میلیارد دلار بودجه در سال 2020 تأمین کردند ، در حالی که 858.7 میلیون دلار در یک سال قبل.

به همین ترتیب ، شیرهای گیاهی در حال افزایش محبوبیت هستند ، به طوری که مصرف کنندگان هزار ساله و جوان به دلایل زیست محیطی و بهداشتی خرید محصولات لبنی سنتی ، همراه با گوشت گاو ، مرغ و گوشت خوک را کاهش می دهند.

کوکوتای پیش بینی می کند که تقاضای شدید مصرف کننده باید به حفظ سرمایه و تعهدات سرمایه ای بالا کمک کرده و منجر به ادغام و ادغام جذاب برندهای در حال رشد شود.

Oatly ، سازنده غذای وگان سوئدی اخیراً تقاضای آزادی عمومی کرده است. شیر مبتنی بر جو دوسر این شرکت به عنوان جایگزینی برای محصولات لبنی استارباکس مورد استفاده قرار می گیرد و مدیر عامل سابق استارباکس هاوارد شولتز سرمایه گذار اولیه بود.

سیب زمینی مقوایی با شیر جو دو سر با جو دو سر برای چهارشنبه 16 سپتامبر 2020 برای عکس در محله بروکلین ، نیویورک ، ایالات متحده تنظیم شده است.

گابی جونز بلومبرگ | گتی ایماژ

بررسی سرمایه گذاری Agrifood Tech در سال 2020 توسط Finistere و Pitchbook همچنین اشاره می کند که انواع جدیدی از پروتئین جایگزین در حال تولید است که از سلولهای کشت شده در آزمایشگاه ساخته می شود تا پروتئین های گیاهی یا حشرات.

در مقابل ، سرمایه گذار گفت که انتظار دارد بودجه در نیمه دوم سال 2021 برای بسیاری از مشاغل پذیرایی ، تجارت الکترونیکی و تأمین کند شود. صندوق شخصی وی از بازیکنان در این فضا از جمله Good Eggs و Farmer’s یخچال پشتیبانی می کند.

کوکوتای گفت ، عادات سفارش آنلاین پس از همه گیری ادامه خواهد یافت ، پس از اینکه مردم به آنها عادت کردند. اما بسیاری از مشاغل موجود در این زیرمجموعه توانسته اند برای تأمین تقاضای سریع در حال رشد بودجه سال آینده را جذب کنند. آنها باید بتوانند بدون جمع آوری بیشتر به سال بعد از عملیات خود بروند.

در عوض ، وی انتظار دارد IPO ، SPAC یا حتی ادغام و ادغام در برخی از آنها در سال 2021 انجام شود.

آگاهی از اقلیم

در کشاورزی ، کوکوتای پیش بینی می کند که تمرکز مجدد بر تغییر اقلیم و انتشار کربن بر آنچه سرمایه گذاران برای تأمین بودجه سال آینده انتخاب می کنند ، تأثیر می گذارد.

سال گذشته ، بزرگترین حلقه کشاورزان نیلی حدود 500 میلیون دلار برای فناوری ها و خدماتی جمع آوری کرد که به کشاورزان کمک می کند تا با استفاده از روش های کشاورزی احیا کننده کربن جذب کنند و سپس اعتبارات کربن را بفروشند.

الزامات جدید گزارش آب و هوا و فشار ESG – بودجه هایی که شرکت ها را بر اساس معیارهای زیست محیطی ، اجتماعی و مدیریتی ارزیابی می کنند ، نه فقط پتانسیل های مالی و رشد – هر نوع مشاغل را مجبور می کنند ردپای محیطی خود را به دقت اندازه بگیرند ، در هرجایی که می توانید و تأثیر خود را کاهش دهید انتشار کربن جبران شده را خریداری کنید تا در غیر این صورت با مقررات مطابقت داشته باشید.

این سرمایه گذار گفت ، اگرچه این برای شرکت های مختلف معنای متفاوتی دارد ، اما در کشاورزی همه چیز این است که مراقب دقیق آنچه که شما رشد می دهید و محیطی که در آن رشد می کند را کنترل کنید.

پرواز هواپیماهای بدون سرنشین بر فراز باغ های انگور در پساک ، فرانسه

ژان پیر مولر خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

در سال 2021 ، تولیدکنندگان مواد غذایی می توانند از فن آوری های هدفمندتری در این زمینه استفاده کنند – به عنوان مثال ، سیستم های آبیاری که می توانند نیازهای سیستم ریشه و گیاه را درک کنند ، همچنین داده های ماهواره ها ، هواپیماهای بدون سرنشین و سایر سیستم عامل های حسگر که به آنها کمک می کند تا پیش بینی ، برنامه ریزی کنند و از آنچه رشد می کنند دفاع کند.

همانطور که آنها شروع به استفاده از دستگاه های متصل به اینترنت در سایت می کنند ، آنها همچنین کتابخانه های بزرگ داده ای را ایجاد می کنند تا پیش بینی دقیق تری از همه موارد از زمان استخراج تا زمان دیگر فراهم کند. تمام فناوری ها به کشاورزان امکان کنترل بهتر محصولات و مشاغل خود را می دهند.

Cucutai گفت: “هنگامی كه محیط را كنترل كنید ، می توانید کارهای زیادی انجام دهید تا طعم غذا بهتر شود.” “و از نظر ایمنی ، شما همچنین می توانید از گیاهان در برابر عوامل بیماری زا و اشکالات محافظت کنید. این به معنی کود کمتر و سایر ورودی ها برای درمان آنها است ، این بدان معنی است که شما از نشت نیتروژن جلوگیری می کنید. هرچه بیشتر تمرکز کنید و بتوانید کنترل شوید ، دارای فضیلت بیشتری خواهید بود. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *