پکن گروه ناوهای هواپیمابر را به دریای مورد مناقشه دریای چین جنوبی می فرستد ، وعده “حفظ حاکمیت و امنیت ملی” را می دهد – RT World Newsچین یک گروه حمله کننده از ناوهای هواپیمابر را برای آموزش “روتین” به دریای مورد مناقشه دریای چین جنوبی اعزام کرده است. استقرار اندکی پس از خروج گروه دیگری از حامل های چینی از منطقه آشفته انجام می شود.

این گروه به رهبری ناو هواپیمابر دوم کشور ، شاندونگ ، باید در آن شرکت کنند روتین بیانیه ارتش آزادیبخش خلق (NOA) روز یکشنبه گفت ، آموزش برنامه ریزی شده در برنامه کاری سالانه او.

“بهبود توانایی کشور در حفظ حاکمیت و امنیت ملی کاملاً قانونی و مفید است” سخنگوی ناوگان ، گائو سوچنگ ، ​​گفت.

شاندونگ جدیدترین دو ناو هواپیمابر چینی است. در سال 2017 به بهره برداری رسید و در پایان سال 2019 به بهره برداری رسید. اعزام گروه اعتصاب حامل اولین تمرین مهم در سال جاری است.

استقرار اندکی پس از خروج گروه حامل چینی دیگر به رهبری ناو هواپیمابر لیائونینگ از منطقه انجام می شود. این گروه هم در اقیانوس آرام غربی و هم در دریای چین جنوبی تمریناتی را انجام دادند.همچنین در rt.com
“آیا کشتی های جنگی چین به خلیج مکزیک می روند؟”: پکن تجاوزات واشنگتن را مقصر تنش های تایوانی می داند


روز پنجشنبه ، ارتش چین فاش کرد که این گروه توسط ناوشکن نیروی دریایی ایالات متحده USS Mustin حدود سه هفته مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. کشتی انجام می شود “هوش سرسخت نزدیک” و “جدی نقض شد” وی گفت ، تمرینات آنها ، توصیف رفتار خود به عنوان “بسیار پست”. به گفته پکن ، فعالیت های ناو USS Mustin توسط تهدید شد “کشتی ها و خدمه” از گروه اعتصابي و شكايت رسمي ديپلماتيك تشكيل شد.

این منطقه که بسیار مورد مناقشه است ، امسال شاهد فعالیتهای نظامی خارجی زیادی بوده است ، ناوهای هواپیمابر ایالات متحده و کشتی های دیگر چندین بار از آن بازدید کرده اند. در اواسط ماه آوریل ، ایالات متحده همچنین به عنوان بخشی از تمرین بالیکاتان ، یک تمرین مشترک دو هفته ای با فیلیپین انجام داد. آنها در دریای جنوب چین ، نزدیک جزیره ای که فیلیپین در مجمع الجزایر مورد مناقشه Spratly و همچنین در اطراف سواحل مورد مناقشه Scarborough برگزار می شود ، اتفاق افتاد.

در چند سال گذشته ، واشنگتن در دریای چین جنوبی بسیار فعال بوده و بارها مأموریت های هوایی و دریایی را به آنجا فرستاده است. طبق نظر ایالات متحده ، چنین فعالیت هایی برای حفظ اصطلاحات ضروری است “آزادی ناوبری” اصل در منطقه است. با این حال ، این ابتکارات بارها به جلسات با ارتش چین منجر شده است. پکن با این مأموریت ها مخالف است و اصرار دارد که آنها فقط تنش های بیشتری را در آبهای مورد اختلاف ایجاد می کنند.همچنین در rt.com
در حالی که انگلیس ناوهای هواپیمابر و سایر کشتی های جنگی را به چین اعزام کرد ، دفاع گفت: “اعزام انگلیس نباید تحریک آمیز باشد”.


دریای چین جنوبی که از نظر منابع غنی است ، ادعاهای دریایی و سرزمینی بسیاری از کشورها از جمله چین ، ویتنام ، فیلیپین ، مالزی ، اندونزی و برونئی با هم تداخل دارد ، زیرا پکن تقریباً کل دریا را ادعا می کند. این منطقه همچنین با داشتن بسیاری از مسیرهای تجاری و تریلیون ها دلار کالا از طریق آن ، یک مسیر مهم آبی است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *