به گزارش سای ، پلیس استانبول دست راست البغدادی را بازداشت کرده استآنکارا (اسپوتنیک) – رسانه های ترکیه روز یکشنبه گزارش دادند ، پلیس ترکیه یک عضو ارشد گروه تروریستی داعش * را در استانبول بازداشت کرده است ، که احتمال می رود دست راست ابوبکر البغدادی رهبر کشته شده داعش باشد.

به نوشته روزنامه ینی صفک ، این تروریست عالی رتبه در نتیجه عملیات مشترک پلیس و مأموران سازمان اطلاعات ملی در حوالی منزل خود بازداشت شد. پلیس همچنین در آپارتمان وی جستجو و تلفن های همراه ، مواد دیجیتال و عکس هایی از مبارز که شمشیر می کشد را ضبط کرد.

این جنگنده که با پیغام قرمز توسط اینترپل تحت تعقیب بود ، سه سال پیش با اسناد و مدارک دروغ وارد ترکیه شد و مسئولیت زیرساخت های نظامی این گروه را بر عهده داشت. فرد دستگیر شده از سال 2014 در بسیاری از حملات تروریستی در سوریه و همچنین آموزش مبارزان شرکت داشته است.

ترکیه یکی از اولین کشورهایی است که داعش * را بعنوان یک گروه تروریستی در سال 2013 معرفی کرد. از آن زمان ، این کشور بارها توسط این سازمان مورد حمله قرار گرفته است. در پاسخ ، آنکارا برای جلوگیری از حملات بعدی عملیات ضد تروریستی را هم در ترکیه و هم در خارج از کشور آغاز کرده است.

ابوبکر البغدادی در طی یک عملیات ویژه آمریکا در سوریه در سال 2019 کشته شد. سرانجام ، داعش مرگ البغدادی را تأیید کرد و ابو ابراهیم الهاشیمی القرشی را به عنوان معاون خود معرفی کرد.


* داعش ، همچنین به عنوان داعش ، داعش یا دولت اسلامی شناخته می شود ، یک سازمان تروریستی است که در روسیه و بسیاری از کشورها ممنوع استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *