2 مه در اسرائیل پس از مرگ 45 نفر در سکوت در جشنواره مذهبی یهود ، “روز عزای ملی” اعلام شده است – RT World Newsنخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو گفت 2 مه روز عزای ده ها کشته در سکوت در جریان یک مراسم مذهبی در روز جمعه خواهد بود. یک سگ نگهبان هشدار داد که این مکان برای اجتماعات بزرگ مناسب نیست.

هجوم مهلک زمانی رخ داد که زائران برای بزرگداشت Lag B’Omer ، یک جشن مذهبی یهودی آتش سوزی ، در کوه Meron در جلیل بالا ، اسرائیل برای دعا و رقص جمع شدند. به گزارش جروزالم پست ، حدود 90،000 نفر ، عمدتا یهودیان فوق ارتدوکس ، در Meron شرکت کردند. در حال حاضر تعداد کشته ها 45 نفر است که بیش از صد نفر زخمی شده اند.

نخست وزیر اواخر جمعه از محل فاجعه بازدید کرد. “لطفا یک روز عزای ملی را روز یکشنبه اعلام کنید. همه ما در غم خانواده ها و دعای مجروحان شرکت خواهیم کرد. “ او به خبرنگاران گفت.

نتانیاهو از مردم خواست که شایعات را در شبکه های اجتماعی پخش نکنند زیرا “زیاد” از قربانیان هنوز شناسایی نشده اند. وی از اولین پاسخ دهندگان برای پیشگیری تشکر کرد “فاجعه ای بسیار بزرگتر” و قول داد تحقیقات دقیق را آغاز کند.

رئیس جمهور اسرائیل Reuven Rivlin 45 خانه شمع را در محل زندگی خود روشن کرد و از هر یک از قربانیان تجلیل کرد.

مطبوعات محلی توسط رسانه های محلی یکی از بدترین فجایع صلح آمیز در اسرائیل توصیف شده است.

سایت های اهدای خون در سراسر کشور راه اندازی شده است. مقامات در حال راه اندازی خط تلفن سلامت روان و شماره جداگانه ای برای کسانی هستند که به دنبال عزیزان گمشده هستند.

بلافاصله مشخص نبود که چه عواملی باعث ایجاد فشار شده است ، اگرچه به نظر می رسد مسیرهای دسترسی باریک مملو از جمعیت بوده و منجر به از بین رفتن جان افراد می شود.

فیلم ها از صحنه نشان می دهد ده ها نفر در حال ترک محل ساخته شده در اطراف مقبره خاخام یهودی باستان شیمون بار یوچای هستند.

روزنامه هاآرتص گزارش های مربوط به گزارش كنترل امور ایالتی مربوط به سالهای 2008 و 2011 را استناد می كند كه این سایت برای اجتماعات بزرگ به اندازه کافی مجهز نبوده است.

در یک گزارش آمده است که ساختمانهای اضافه شده و تغییرات ایجاد شده در سایت بدون تصویب کمیته های برنامه ریزی و ساخت محلی انجام شده است. نگهبان این را یادداشت کرد “جاده های دسترسی و مسیرهای پیاده روی برای صدها هزار نفری که از سایت بازدید می کنند باریک و نامناسب است.”همچنین در rt.com
حداقل 44 کشته ، 150+ زخمی در STAMPEDE در یک جشنواره شلوغ آتش در اسرائیل


فکر می کنید دوستانتان علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *