پکن از ایالات متحده می خواهد پس از پروازهای جاسوسی ، FONOPS Spike با 20٪ در بایدن ، “نیروهای جبهه را” محدود کنددر حالی که پروازهای جاسوسی ایالات متحده در نزدیکی چین در دوران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریكا به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، از زمان ورود جو بایدن به كاخ سفید در ژانویه ، این پروازها حتی بیشتر شده است. بایدن اخیراً به قانونگذاران گفت كه ایالات متحده برای “پیروزی در قرن 21” با چین رقابت می كند.

سرهنگ ارشد وو کیانگ سخنگوی وزارت دفاع چین روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت که در سال 2021 اقدامات تحریک آمیز در آبهای چین و اطراف آن افزایش یافته است و ایالات متحده باید عقب نشینی کند.

“از زمان روی کار آمدن دولت فعلی آمریكا ، تعداد فعالیت های انجام شده توسط كشتی های جنگی و هواپیماهای نظارتی آمریكا در مناطق دریایی اطراف چین به ترتیب بیش از 20٪ و 40٪ نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. وو به خبرنگاران گفت: “ایالات متحده غالباً كشتی ها و هواپیماها را برای فعالیت در آبها و حریم هوایی اطراف چین می فرستد و باعث افزایش نظامی شدن منطقه و تهدید صلح و ثبات منطقه ای می شود.”

“چین به شدت با این مخالفت می کند. ما از ایالات متحده می خواهیم با رعایت “قانون رفتار چین و ایالات متحده برای ایمنی هوا و برخوردهای دریایی” و “مقررات بین المللی جلوگیری از درگیری” نیروهای خود را در زمین به شدت محدود كند تا از وقوع چنین حوادث خطرناكی جلوگیری كند. او افزود.

وو به ویژه خاطرنشان كرد كه پاتك اخیر ناوشكن ناوگان دریایی ایالات متحده یو اس اس موستین ، كه چند مایل از ناو هواپیمابر چینی لیائونینگ در دریای فیلیپین عبور كرد ، “به طور جدی مانع آموزش منظم طرف چینی می شود و ایمنی كشتی ها و پرسنل را تهدید می كند. هر دو طرف “.”

Cmdr رابرت جی بریگز و Cmdr. Richard D. Sly ارتباطات سطحی را از ایستگاه خلبان ناوشکن موشکی هدایت شونده USS Mustin از کلاس آرلی بورک مشاهده کرد.

وو افزود: “این یک شخصیت رک است.” “کشتی های نیروی دریایی چین در محل ، به کشتی آمریکایی هشدار داده اند که باید آنجا را ترک کند. وزارت دفاع ملی نمایندگی رسمی در این زمینه به طرف آمریکایی ارائه داد. “

این حادثه در تاریخ 4 آوریل با انتشار عکسی همراه بود که در آن Ch. رابرت بریگز ، یک افسر فرمانده ناو USS Mustin ، هنگام تماشای لیائونینگ در فاصله چند هزار متری ، به همراه افسر اجرایی خود ، فرمانده ، ناگهان نشسته و پاهای خود را بالا آورده است. ریچارد اسلی.

پروازهای جاسوسی بیشتر

در زمان دولت ترامپ ، پروازهای جاسوسی آمریکا در نزدیکی سواحل چین ، به ویژه در دریای جنوب چین ، به طرز چشمگیری افزایش یافت. همانطور که اسپوتنیک گزارش داد ، این امر باعث شده فضای هوایی به طور فزاینده ای مملو از هواپیماهایی شود که نه تنها توسط ارتش آمریکا بلکه توسط پیمانکاران استخدام شده پنتاگون که هواپیماهای جاسوسی خود را پرواز می کنند ، اداره می شوند.

در ماه ژانویه ، یک فروند استراتوتنکر نیروی هوایی ایالات متحده که از تایوان به سمت جنوب پرواز می کرد تا هواپیماهای گشتی جاسوسی ایالات متحده را بارگیری کند ، فقط 250 فوت از هواپیمای مسافربری EVA Air که از تایپه به سنگاپور پرواز می کرد ، بلند شد. گذرگاه نزدیک ، بر خلاف مقررات بین المللی ایمنی هواپیمایی ، توسط یک اپراتور رادیویی ضبط شده است که اخطار هواپیما را از یک تانک USAF گرفته است.

ماه بعد و اولین ماه کامل دولت بایدن ، ایالات متحده مأموریت های بی سابقه ای از 75 هواپیمای جاسوسی را در نزدیکی چین انجام داد و در ماه مارس یک هواپیمای شناسایی RC-135U نیروی هوایی ایالات متحده نزدیکترین هواپیمای جاسوسی آمریکا را به چینی ها تبدیل کرد. ساحل. ، که فقط 25 مایل دریایی از ساحل نزدیک شانتو ، در انتهای جنوبی تنگه تایوان قرار دارد.

تداوم ترامپ و بایدن

در زمان ترامپ ، ایالات متحده از جنگ علیه ترور به “رقابت قدرت بزرگ” با روسیه و چین ، ادامه سیاست باراک اوباما در گسترش مرزهای اروپا روسیه و “چرخش به آسیا” که آسیا قرار داده است ، دور شد. و اقیانوس های هند و اقیانوس آرام – که در مجموع توسط پنتاگون به عنوان “اقیانوس هند و اقیانوس آرام” نامیده می شود – در مرکز نگرانی ایالات متحده است. نه تنها یک جنگ تجاری ، بلکه یک حمله ایدئولوژیک نیز آغاز شد و رقابت با ارتش چین که به سرعت در حال مدرن شدن است ، بطور فزاینده ای اضطراری به خود گرفت.

© روترها / استخر

وزیر امور خارجه ایالات متحده آنتونی بلینکن (R) هنگام مقابله با یانگ جیچی (L) ، مدیر دفتر امور خارجه مرکزی و وانگ یی (L دوم) ، مشاور امور خارجه چین و وزیر امور خارجه ، در جلسه افتتاحیه ایالات متحده صحبت می کند – گفتگوهای چین در هتل کاپیتان کوک در آنکوریج ، آلاسکا در 18 مارس 2021.

در مبارزات انتخاباتی 2020 ، بایدن ترامپ را در هر دو جبهه ضعیف توصیف کرد و قول داد که با روسیه و چین مخالفت کند. بایدن در سخنرانی مشترک خود در روز چهارشنبه در کنگره ایالات متحده ، که مانند سخنرانی در اتحادیه بود ، اقدامات سخت خود را در مورد هر دو کشور ستود.

“در گفتگوهای من با رئیس جمهورم [Jinping]بایدن گفت: “من به او گفتم كه ما از مسابقه استقبال كردیم.” “ما به دنبال درگیری نیستیم. اما من کاملاً روشن کردم که ما به طور کلی از منافع آمریکا دفاع خواهیم کرد … ما روابط محکم خود را در هند و اقیانوس آرام حفظ خواهیم کرد ، همانطور که برای ناتو و اروپا این کار را می کنیم. نه برای شروع درگیری ، بلکه برای جلوگیری از درگیری. “

در اوایل این ماه ، بایدن درخواستی برای بودجه امنیت ملی 7222 میلیارد دلار برای سال مالی 2022 ارسال كرد ، 1.6 درصد بیشتر از بودجه ترامپ برای مالی 2021. ایالات متحده بیشتر از تعداد رقبا بعدی از جمله چین ، صرف هزینه های نظامی خود می کند. با این حال ، حتی این افزایش نیز برای جلب رضایت جمهوریخواهان شاهین که خواستار افزایش بین 3-5٪ بودند ، کافی نبود.

وو روز پنجشنبه با این صحبت كرد و گفت كه برخی در واشنگتن “واقعاً پارانوئید می شوند و همچنان به اصطلاح” تهدید چینی “و” چالش چین “بازی می كنند. این نشان دهنده بیماری روانی است.”

“این نوع رفتارها فقط به دیگران و خودش آسیب می رساند و منجر به” پیشگویی خودکفا “می شود. چین قصد تهدید یا به چالش کشیدن هیچ کشوری را ندارد. با این حال ، اگر کسی بر تهدید یا تحریک چین اصرار داشت ، ما چاره ای جز تلافی جویی نداریم. “دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *