مدیر عامل آلبرت بورلا می گوید: قرص خانگی Pfizer’s Covid ممکن است تا پایان سال در دسترس باشد


آلبرت بورلا مدیر عامل شرکت آلبرت بورلا روز سه شنبه به CNBC گفت ، داروی خوراکی تجربی Pfizer برای درمان Covid-19 در اولین نشانه بیماری ممکن است تا پایان سال در دسترس باشد.

این شرکت که اولین واکسن Covid-19 مورد تأیید را در ایالات متحده با تولید کننده داروی آلمانی BioNTech تولید کرده است ، یک آزمایش بالینی در مراحل اولیه را در ماه مارس آغاز کرد و یک آزمایش ضد ویروسی جدید برای این بیماری انجام داد. این دارو بخشی از گروهی از داروها به نام بازدارنده های پروتئاز است و با مهار آنزیمی که ویروس باید در سلول های انسانی تکثیر کند ، عمل می کند.

مهارکننده های پروتئاز برای درمان سایر عوامل بیماری زای ویروسی مانند HIV و هپاتیت C استفاده می شود.

بورلا در گفتگو با Squawk Box به CNBC گفت ، اگر آزمایشات بالینی به خوبی پیش رود و سازمان غذا و دارو آن را تأیید كند ، این دارو می تواند تا پایان سال در ایالات متحده توزیع شود.

متخصصان بهداشت می گویند داروی خوراکی می تواند بازی را تغییر دهد ، زیرا افراد آلوده به ویروس می توانند از آن در خارج از بیمارستان ها استفاده کنند. محققان امیدوارند که این دارو از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و از سفر به بیمارستان جلوگیری کند.

علاوه بر این دارو ، Pfizer هنوز واکسن خود را در کودکان 6 ماهه تا 11 ساله آزمایش می کند. مقامات بهداشت عمومی و متخصصان بیماری های عفونی می گویند ، واکسیناسیون کودکان برای پایان دادن به همه گیری ویروس کرونا بسیار مهم است.

در اوایل این ماه ، پس از اینکه 100٪ اثر در این مطالعه مشخص شد ، این شرکت از FDA خواست تا مجوز واکسیناسیون نوجوانان 12 تا 15 ساله را تمدید کند.

بورلا روز سه شنبه به CNBC گفت كه او بسیار خوش بین است كه FDA استفاده از شلیك توسط نوجوانان را تأیید می كند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *