سود الفبا (GOOG) Q1 2021


Sundar Pichai ، مدیر عامل شرکت Google Inc.

بلومبرگ | گتی ایماژ

قرار است Alphabet درآمد سه ماهه اول پس از زنگ را در روز سه شنبه گزارش کند.

آنچه وال استریت انتظار دارد:

  • سود: طبق گزارش Refinitiv 15.82 دلار برای هر سهم
  • درآمد: طبق گزارش Refinitiv ، 51.70 میلیارد دلار
  • درآمد Google Cloud: طبق برآوردهای FactSet 4.07 میلیارد دلار
  • تبلیغات YouTube: براساس StreetAccount 5.70 میلیارد دلار
  • هزینه های خرید ترافیک (TAC): طبق برآوردهای FactSet ، 9.25 میلیارد دلار است

پیش بینی می شود این شرکت همانند Q4 2020 رشد سالانه خود را در قسمت بالا و پایین خود نشان دهد.

در سه ماهه اول ، با گسترش تکثیر واکسن و باز شدن اقتصادی ، هزینه های تبلیغات و جستجو با سرعت بیشتری آغاز شد. وال استریت انتظار دارد Alphabet یکی از بزرگترین ذینفعان روند صعودی باشد.

بر اساس گزارش اخیر Pew ، YouTube خود گوگل برنده همه گیری از نظر سایت های رسانه های اجتماعی است ، که می گوید استفاده از پلت فرم ویدئو از 73٪ بزرگسالان در ایالات متحده در 2019 به 81٪ در 2021 افزایش یافته است. 47 درصد رشد سالانه درآمد تبلیغات در سه ماهه چهارم سال 2020 ، به لطف تبلیغات پاسخ مستقیم.

در سه ماهه اول ، یوتیوب همچنین آخرین عملکرد خود را برای رقبا TikTok Shorts نشان داد ، که به گفته این شرکت در پایان ژانویه روزانه 3.5 میلیارد بازدید داشته است. وی همچنین اعلام کرد که در اوایل سال جاری به کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده گسترش خواهد یافت.

وال استریت همچنان به دنبال رشد در واحد ابری گوگل است که درآمد عملیاتی آن را برای اولین بار در سه ماهه چهارم سال 2020 نشان داد. اگرچه در سه ماهه چهارم 1.24 میلیارد دلار ضرر نشان داد ، رشد درآمد نسبت به سال قبل و انتظار می رود که رشد تاخیر تجاری در این سه ماه به درآمد بالاتری تبدیل شود.

در ماه مارس ، گوگل از سرمایه گذاری 7 میلیارد دلاری برای توسعه دفاتر و مراکز داده در 19 کشور و ایجاد حداقل 10 هزار شغل تمام وقت خبر داد. این اتفاق زمانی رخ داد که این شرکت دو برابر شد و پس از همه گیری ، نیروی کار خود را به دفاتر فیزیکی بازگرداند.

در اوایل ماه مارس ، گوگل برنامه خود را برای قطع پشتیبانی از کوکی ها برای ردیابی مرورگر اینترنت Chrome تا اوایل سال 2022 روشن کرد. این شرکت گفت که فقط از “فناوری های حفظ حریم خصوصی” استفاده می کند که متکی به روش هایی مانند تجمیع داده ها است.

گوگل خرید بیش از یک سال پس از اولین اعلام قرارداد 2.1 میلیارد دلاری ، خرید Fitbit را که مدتها در انتظار آن بود انجام داد. همچنین اولین دستگاه جدید خود را از زمان معامله گوگل – Fitbit Luxe – راه اندازی کرد.

تنها چند روز پس از پایان سه ماهه رسمی ، مدیر عامل شرکت ویمو ، جان کرافچیک – که واسطه اولین معاملات سرمایه گذاری خارجی شرکت اتومبیلرانی بود و اولین راه اندازی سرویس اشتراک حمل و نقل عمومی را در سال 2020 بر عهده داشت – اعلام کرد که این شرکت را ترک می کند.

این داستان در حال تکامل است. لطفاً برای به روزرسانی دوباره بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *