سوئیچ سبز؟ احزاب دولت نروژ قصد دارند اکتشاف نفت جدید را متوقف کننداروپا

یک URL کوتاه دریافت کنید

یک دامنه اخیر نفتی توسط دو دستیار دولت می تواند یک شکاف سیاسی در کشور ایجاد کند ، ثروت این کشور برای دهه ها به منابع طبیعی بستگی داشت زیرا محافظه کاران حاکم قصد دارند اکتشافات را تا زمانی که سودآور باشد ادامه دهند.

لیبرال ها و دموکرات های مسیحی ، هر دو اعضای کوچک دولت فعلی راست میانه ، قصد دارند توزیع مجوزهای جدید را در قفسه نروژ ، که مدتهاست بخشی عمده از اقتصاد کشور و ستون فقرات 1 تریلیون دلار آن است ، محدود کنند. صندوق نفت

مجمع ملی اخیر لیبرال ها ، بدون مخالفت زیاد ، موافقت کرد که تقاضای نفت و گاز جدید باید پایان یابد. مجمع همچنین با تأکید بر انتقال خطرات از دولت به شرکت ها ، خواستار کاهش کمک های دولتی برای اکتشاف نفت شد. روزنامه گفت: اقدامات دیگر در این راستا شامل محدود كردن درآمد غیر مشمول مالیات و كاهش نرخ بهره اضافی و قوانین استهلاك است. کشور ما گزارش ها.

این حزب همچنین تصمیم گرفته است تا تولید نفت و گاز را در قفسه نروژ برای کاهش بیشتر تولید گازهای گلخانه ای و تمرکز بر روی هیدروژن بادی در خارج از کشور و تولید صفر در آینده تولید کند. علاوه بر تعلیق یارانه های اکتشاف نفت و یارانه های اکتشاف نفت ، لیبرال ها همچنین تصمیم گرفتند که نروژ باید حساب هایی با جزئیات انتشاراتی که صادرات نفت نروژ به سایر کشورها تولید می کند و همچنین کالاهایی که نروژ از خارج وارد می کند داشته باشد.

وزیر اقلیم و محیط زیست لیبرال سوینونگ روتهاتن از این تصمیم استقبال کرد.

روتهوتن گفت: “این یک گام بسیار بزرگ برای حزب است ، اما من فکر می کنم زمان آن فرا رسیده است. ما فقط اعتقاد نداریم که برای آب و هوا جستجو در مناطق دریایی به طور فزاینده ای از راه دور برای منابع پیچیده تر است.”

رهبر جوان لیبرال ، سوندره هانس مارک تأکید کرد که نروژ مسئولیت ویژه ای دارد که یکی از ثروتمندترین افراد جهان باشد و از نفت و گاز سود زیادی کسب کند.

هانسمارك گفت: “نروژ هفتمین صادر كننده بزرگ دی اکسید كربن است. ما در حالی كه به افزایش دمای جهان تا حد بالایی كمك كردیم از این طریق درآمد خوبی بدست آوردیم.”

در همین حال ، دموکراتهای مسیحی قصد دارند در پیش نویس برنامه جدید حزب خود ، تمام اکتشافات نفت و گاز در مناطق جدید را متوقف کنند.

بر اساس این روزنامه در این پیش نویس آمده است: “تخصیص مجوزهای آینده باید محدود به گسترش یا گسترش تولید موجود در مناطق بالغ باشد ، مطابق با توصیه کمیسیون جامع تغییر اقلیم.” اداره پست.

در همین حال ، گزارش ها حاکی از آن است که تولید نفت و گاز نروژ می تواند تا سال 2050 در اثر تخلیه نقشه چاه های نفت و میدان های گازی و تغییر به سمت انرژی سبز ، 65 درصد کاهش یابد. از جمله ، غول نفت و گاز نروژی Equinor که قبلاً با نام Statoil شناخته می شد ، در حال اتخاذ آخرین روندهای زیست محیطی و سرمایه گذاری در پروژه های مزرعه بادی است.

آننیکن هاگلی ، مدیرعامل شرکت نفت و گاز نروژ ، مخالفت کرد که اکتشافات جدید “مهم” است ، در حالی که دسترسی به مناطق جدید “پیش شرط درآمد و ثروت” است.

نخست وزیر محافظه کار ارنا سولبرگ پیش از این گفته بود که نروژ حفاری نفت را تا زمانی که سودآور باشد ادامه خواهد داد. پیش از این ، دولت وی تخفیف های مالیاتی بیشتری را برای بخش نفت فراهم کرد.

نروژ یکی از پیشروان صادرات انرژی در جهان است که حدود 2٪ تقاضای جهانی نفت و 3٪ تقاضای گاز طبیعی را پوشش می دهد. در حال حاضر حدود 90 مزرعه در قفسه نروژی در حال تولید است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *