جنتای میانمار به همسایگان می گوید “بازگشت به ثبات” قبل از کاهش سرکوب شدید معترضان کودتا اجباری است – RT World Newsمقامات نظامی میانمار درخواست های کشورهای همسایه برای “فوری پایان دادن به خشونت” را رد کرده و گفته اند که فقط در صورت “بازگشت کشور به ثبات” سرکوب معترضان پایان می یابد.

نمایندگان انجمن ملل جنوب شرقی آسیا (آسه آن) رهبر نظامی مین اونگ هلاینگ را معرفی کردند اجماع پنج نکته در کنفرانسی که آخر هفته برگزار شد و درخواست شد “توقف فوری خشونت” در میانمار ، و درخواست اجازه یک نماینده ویژه برای بازدید از کشور برای نظارت بر وضعیت به طور مستقل.

ارتش روز سه شنبه این درخواست را رد کرد و گفت که آنها فقط مایل به بررسی پایان سرکوب و شرکت در آن هستند “پیشنهادهای سازنده” از ASEAN کی “وضعیت در حال بازگشت به ثبات است.”

شورای اداری میانمار ، اسمی که دولت نظامی به خود داده است ، با پیشنهاد منفی پیشنهاد می کند که پیشنهادات رهبران آسیا بیشتر باشد “دارای امتیاز مثبت” اگر آسه آن از اجرای نقشه راه پنج مرحله ای ارتش پشتیبانی کند.

وی پس از گفتن نظرسنجی در نوامبر گذشته با تقلب روبرو شد ، اتهامی که مقامات انتخاباتی آن را رد کردند ، وی به دنبال بازگرداندن کمیسیون انتخابات و مذاکره درباره آتش بس بین همه گروه های مسلح در میانمار قبل از برگزاری انتخابات جدید است.

سفیر پیشین ایالات متحده در میانمار ، مارسل اسکاتلندی ، پس از رد پیشنهاد ارتش آسه آن توسط ارتش ، از انتقام از حکومت نظامی به دلیل تجربه آن ، در توییتر صحبت کرد. “بیایید حتی به توافق محدود روز شنبه برگردیم.”

علیرغم انتقاد و رد طرح آسه آن ، سخنگوی ارتش میانمار ، زائو مین تون گفت که آنها چنین هستند “راضی” با جلسه در آخر هفته و معتقد است که آنها توضیح داده اند “موقعیت واقعی” نمایندگان حاضرهمچنین در rt.com
سرکوب خشونت آمیز نظامی در میانمار ، 250،000 نفر از فرستادگان سازمان ملل متحد را جابجا می کند


ارتش میانمار در تاریخ 1 فوریه کنترل کشور را به دست گرفت ، چند ماه پس از شکست حزب وابسته از لیگ ملی دموکراسی آنگ سان سوچی. پس از کودتا ، بیش از 750 نفر در درگیری های شدید بین نیروهای نظامی و معترضان طرفدار دموکراسی کشته شدند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *