پاکستان بحث در مورد اخراج فرستاده پاریس را برای دومین بار پس از اعتراضات علیه فرانسه به تأخیر انداخت – RT World Newsپارلمان پاکستان بار دیگر قطعنامه ای را که خواستار اخراج سفیر فرانسه در روز جمعه است به تعویق انداخت ، زیرا اعتراضات خشونت آمیز به دلیل عدم موفقیت رئیس جمهور امانوئل مکرون در محکومیت کارتون های کفرآمیز فروکش کرد.

پس از آغاز هرج و مرج در اتاق وقتی نمایندگان حامی اخراج نماینده با شعار دادن و تکان دادن پوسترهای ضدفرانسوی ، رئیس جلسه تصمیم گرفت جلسه را به مدت نامعلوم به تعویق بیندازد.

این پیشنهاد در اوایل این هفته در تلاش بود تا شکافی را که شاهد درگیری شدید بین معترضین و نیروهای امنیتی به رهبری حزب ضد فرانسوی تحریک لبیک پاکستان (TLP) بود تا خیابان های کشور را خون آلود ترک کند ، ارائه شد.

اگرچه مشخص نیست که چه زمانی و آیا این پیشنهاد مجدداً تمدید خواهد شد ، اما بحث ساده این موضوع در پارلمان اعتراض را آرام کرده است. وزیر کشور پاکستان شیخ رشید احمد اوایل این هفته اعلام کرد که دولت و TLP برای پایان دادن به ناآرامی ها توافق کرده اند که منجر به کشته شدن 5 مقام امنیتی و 8 فعال شده است.

در میان اعتراضات ، سفارت فرانسه در پاکستان تاکنون به شهروندان خود توصیه کرده است که کشور را ترک کنند. “با توجه به تهدیدهای جدی.” هشدار صادر شده توسط پیام رسان ، جدول زمانی را برای زمان بازگشت این افراد و یا زمانی که معتقدند تنش برطرف می شود ، ارائه نمی دهد.همچنین در rt.com
11 پلیس پس از اعتراض به خشونت علیه کفر در پاکستان آزاد شدند ، در حالی که تندروهای مسلمان خواستار تحریم رسمی فرانسه هستند


ماهها ، TLP از دولت خواسته است تا سفیر فرانسه را برای محافظت از رئیس جمهور امانوئل ماکرون در برابر انتشار کارتون های حضرت محمد (ص) که توسط مسلمانان کفر شمرده می شود ، به دنبال حملات تروریستی در سراسر اروپا به دلیل تعهد فرانسه به آزادی بیان اخراج کند.

در هفته های اخیر ، رهبر TLP پس از درخواست اعتراضات ملی در 20 آوریل دستگیر شده است و دولت با استفاده از قوانین ضد تروریسم حزب را از جمع آوری کمک های مالی و یا منصب در کشور ممنوع می کند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *