درگیری ها در اورشلیم آغاز می شود هنگامی که تجمعات راست گرایان یهودی شعار “مرگ اعراب” روبروی پلیس (VIDEO) – RT World Newsده ها دستگیری پس از شورش ها و درگیری ها در مرکز بیت المقدس ، جایی که معترضان یهودی و عرب در صف نیروهای امنیتی قرار گرفتند – و گفته می شود در میان خود بودند – در حالی که پلیس برای جدایی آنها تلاش می کرد ، انجام شد

پلیس ناحیه اورشلیم پنجشنبه شب و صبح جمعه در میان خشونت هایی که ده ها شرکت کننده یهودی از طریق بیت المقدس راهپیمایی کردند ، برخی از آنها در شعارهای تهدیدآمیز مانند “مرگ اعراب” و “بگذارید روستایتان بسوزد” طبق گزارش های خبری محلی.

دست کم 79 بازداشت در طول شب انجام شده است ، از جمله پنج اسرائیلی “رفتار مشکوک” هاآرتص گفت: “برخی مسلح به چکش و سایر سلاح های موقت بودند ، در حالی که ده ها نفر دیگر با پلیس و دیگر معترضان دشمن درگیر شدند.” معترضین یهودی و عرب هر دو گزارش دادند که به سمت افسران سنگ پرتاب کرده و آتش بازی به راه انداختند.

فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی در حال پخش است ، تعدادی از صحنه های درگیری را نشان می دهد ، از جمله هنگامی که پلیس نارنجک های خیره کننده شلیک می کند اسکون آب توپهای جمعیت. افسران اسب نیز حضور داشتند.

بنا بر ادعای فیلم های تایید نشده ، حمله گروهی یهودی به یک خانوار عرب نشان می دهد که مردم اشیا را به داخل خانه پرتاب می کنند ، در حالی که فیلم دیگری ظاهر می شود که معترض در حال برخورد با یک افسر است.

معترضین همچنین در خیابان ها آتش سوزی کردند ، و فیلم هایی نشان داد که یک وسیله نقلیه در حال آتش سوزی است و به نظر می رسد یک دوربین امنیت عمومی است ، تخریب و به آتش کشیده می شود.

طبق تلویزیون محلی Kann News ، برخی از اسرائیلی های حاضر با سازمان Lehava مرتبط بودند ، یک جنبش راست ستیزه جویانه به شدت مخالف ادغام یهودیان و اعراب ، که مقامات اسرائیلی قبلا آن را برچسب گروه تروریستی می دانستند. رهبر لیهوا بن زیون گوپشتین در راهپیمایی روز پنجشنبه شرکت کرد ، جایی که جروزالم پست به نقل از وی نوشت. “ما امشب به اینجا آمدیم تا برای هرکسی که چیز دیگری فکر کند روشن کنیم: اورشلیم مال ماست!”

اگرچه به نظر می رسد پلیس برای جلوگیری از فعالان اسرائیلی گام هایی برداشته است ، اما ایمن اوده ، رهبر لیست مشترک عربی اسرائیل زیر سوال می رود بر “اهداف” از نیروهای امنیتی ، ادعا می کنند که آنها تظاهرکنندگان راست افراطی را قادر ساخته اند “امشب یک کشتار جمعی ترتیب دهید.”

این ناآرامی ها در حالی رخ داده است که در تعطیلات ماه رمضان مسلمانان شاهد خشونت و خشونت بین اعراب و یهودیان بوده ایم. به یک تنش کمک کنید کلیپ های ویدئویی اخیراً در TikTok گشت و گذار نشان داد كه فلسطینی ها به اسرائیلی ها حمله می كنند ، از جمله گروهی كه راننده را می زند در خیابان و بعدا گزارش شد که ماشین خود را به آتش کشیده است.

بیت المقدس خود در قلب چندین دهه درگیری فلسطینی ها و اسرائیلی ها قرار دارد و این شهر از نظر مذهبی هم از نظر مسلمانان و هم از یهودیان دارای اهمیت زیادی است. نیمه غربی آن در سال 1948 وارد کشور تازه ایجاد شده اسرائیل شد ، پس از آنکه سازمان ملل متحد توصیه کرد این شهر بین دو کشور تقسیم شود ، در حالی که قسمت شرقی آن در طی جنگ شش روزه 1967 توسط نیروهای اسرائیلی به تصرف درآمد و تحت اشغال نظامی بود توسط. شهرک سازی های اسرائیلی به تعرض به بیت المقدس شرقی ادامه می دهند که این امر نقض قوانین بین المللی توسط سازمان ملل و سایر آژانس های جهانی تلقی می شود.همچنین در rt.com
از آنجا که اسرائیل قصد دارد تا 550 فلسطینی را از بیت المقدس شرقی اخراج کند ، مدیر بایدن سکوت می کند


فکر می کنید دوستانتان علاقه مند شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *