آنچه برزیل ، ژاپن ، کانادا و دیگران وعده داده اند


رهبران کشورهایی مانند برزیل ، کانادا و ژاپن متعهد شدند روز پنجشنبه انتشار گازهای گلخانه ای داخلی را کاهش دهند و در جریان اجلاس رئیس جمهور جو بایدن با مقابله با تغییرات آب و هوایی مقابله کنند.

این وعده ها اندکی پس از آن صورت می گیرد که بایدن قول داد که میزان انتشار گازهای گلخانه ای در ایالات متحده را تا سال 2030 حداقل 50٪ کاهش دهد ، که این تعهد قبلی این کشور به توافقنامه آب و هوای پاریس 2015 را دو برابر می کند.

رئیس جمهور با دعوت از همکاری جهانی در مورد تغییر اقلیم ، اجلاسی را تشکیل داد. بایدن در جریان این اجلاس به رهبران جهان گفت: “این یک شروع امیدوار کننده است.” “ما واقعاً در حال پیشرفت واقعی هستیم.”

ژایر بولسونارو ، رئیس جمهور برزیل ، که با نگرش گذشته خود به تغییر آب و هوا مواجه شده ، قول داده است که تا سال 2030 جنگل زدایی غیرقانونی در این کشور را پایان دهد و تا سال 2050 به خنثی سازی کربن دست یابد.

پیش از این ، بولسونارو از حفاظت از جنگل های این کشور انتقاد کرد و تهدید کرد که از توافقنامه پاریس خارج خواهد شد. برزیل از دولت بایدن خواسته است یک میلیارد دلار برای پرداخت هزینه های حفاظت از جنگل های بارانی آمازون در نظر بگیرد.

نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا گفته است که این کشور متعهد می شود تا سال 2030 میزان انتشار گازهای گلخانه ای را 46 درصد نسبت به سال 2013 کاهش دهد. ژاپن ، پنجمین آلاینده بزرگ جهان ، قبلاً متعهد به کاهش 26 درصدی بود ، هدفی که به دلیل ناکافی بودن مورد انتقاد قرار گرفت.

سوگا در این اجلاس گفت: “ژاپن آماده است تا رهبری خود را برای دكربوناسیون جهانی نشان دهد.” ژاپن نیز مانند ایالات متحده متعهد است که تا سال 2050 به انتشار صفر برسد.

نخست وزیر ژاپن یوشیهیده سوگا ، محاصره شده توسط وزیر محیط زیست شینجیرو کویزومی ، در جلسه گروه کاری دولت برای مبارزه با گرم شدن کره زمین در توکیو ژاپن ، در 22 آوریل 2021 شرکت کرد.

کیودو | از طریق رویترز

نخست وزیر جاستین ترودو وعده داده است كه كانادا میزان انتشار گازهای گلخانه ای را تا سال 2030 40 تا 45 درصد در مقایسه با سطح 2005 كاهش می دهد كه نسبت به تعهد قبلی خود 30 درصد افزایش چشمگیری داشته است.

ترودو در حین اجلاس گفت: “ما به طور مداوم برنامه خود را تقویت می کنیم و حتی در راه صفر رساندن خود تا سال 2050 اقدامات بیشتری انجام خواهیم داد.”

نخست وزیر هند نارندرا مودی هدف جدیدی تعیین نکرد اما قول این کشور برای نصب 450 گیگاوات انرژی تجدید پذیر تا سال 2030 را تأیید کرد.

مودی همچنین از همکاری هند و ایالات متحده در زمینه برنامه آب و هوا و انرژی پاک برای سال 2030 خبر داد. هند پس از چین و ایالات متحده سومین صادر کننده بزرگ در جهان است

سیاست CNBC

درباره پوشش سیاسی CNBC بیشتر بخوانید:

ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه متعهد شده است “طی سه دهه آینده میزان انتشار” را به میزان قابل توجهی در کشور کاهش دهد و گفت که روسیه سهم عمده ای در جذب دی اکسید کربن جهانی دارد.

پوتین همچنین گفت که این کشور از سال 1990 میزان انتشار خود را به نصف کاهش داده و خواستار کاهش جهانی متان ، یک گاز گلخانه ای 84 برابر قوی تر از دی اکسید کربن و محرک اصلی تغییرات آب و هوایی شده است.

پوتین در این اجلاس گفت: “سرنوشت کل سیاره ما ، چشم انداز توسعه هر کشور ، رفاه و کیفیت زندگی مردم تا حد زیادی به موفقیت این تلاش ها بستگی دارد.”

شی جین پینگ رئیس جمهور چین بار دیگر بر تعهد خود مبنی بر اوج گیری قبل از 2030 و خنثی شدن کربن تا سال 2060 تأکید کرد. ایالات متحده و چین توافق کرده اند که علی رغم اختلاف نظر در مواردی مانند تجارت و حقوق بشر ، درمورد تغییر آب و هوا همکاری کنند

رئیس جمهور برزیل ، ژائر بولسونارو از طریق پیوند ویدیویی در برزیل ، برزیل ، 22 آوریل 2021 در یک نشست جهانی آب و هوا شرکت می کند.

مارکوس کره رویترز

رئیس جمهور کره جنوبی مون جائه این گفته است کره بودجه عمومی نیروگاه های زغال سنگ خارج از کشور را قطع می کند و قصد دارد قول قوی تری برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای بدهد.

برخی از کشورها بایدن را به دلیل میزبانی اجلاس و بازگشت ایالات متحده به توافق پاریس تحسین کردند. دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این توافق را کنار گذاشته و تمام تلاش های فدرال برای کاهش میزان انتشار را متوقف کرده است.

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان در این نشست گفت: “من خوشحالم که ایالات متحده بار دیگر با ما در زمینه سیاست های آب و هوایی کار می کند ، زیرا بدون شک جهان به کمک شما نیاز دارد.”

کشورهای توافق نامه پاریس قرار است اهداف انتشار به روز شده برای دهه آینده را در کنفرانس آب و هوایی سازمان ملل در گلاسگو ، اسکاتلند ، در ماه نوامبر ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *