UiPath پس از یکی از بهترین پیشنهادات اولیه نرم افزار ، در NYSE 23٪ افزایش می یابد


مردم IPo UiPath را در خارج از بورس اوراق بهادار نیویورک ، 21 آوریل 2021 جشن می گیرند

منبع: NYSE

UiPath پس از آنکه فروشنده نرم افزار و سرمایه گذارانش 1.34 میلیارد دلار در IPO شرکت جمع کردند ، UiPath در اولین حضور این شرکت در بازار سهام روز 23 درصد افزایش یافت. سهام با 69 دلار بسته شد.

شرکتی که نرم افزار آن به مشاغل کمک می کند تا کارهای تکراری را انجام دهند ، سه شنبه شب سهام خود را با قیمت 56 دلار فروخت ، بالاتر از محدوده قیمت 52 تا 54 دلار. ارزش UiPath با قیمت پایانی 35.8 میلیارد دلار بود.

اگر بیمه ها سهام توزیع شده خود را خریداری کنند ، پیشنهاد UiPath پس از ارائه دهنده پایگاه داده ابری Snowflake که 3.9 میلیارد دلار در سپتامبر جمع آوری کرد و Qualtrics که 1.78 میلیارد دلار سرمایه جمع کرد ، در ژانویه پس از جدا شدن از SAP ، سومین پیشنهاد بزرگ برای شرکت نرم افزاری ایالات متحده است. . UiPath در حالی وارد بازار می شود که رشد سریع دارد ، زیرا مشاغل از مراقبت های بهداشتی تا تولیدکنندگان انرژی به دنبال راه هایی برای خودکار کردن فعالیت ها در بخش های مالی ، انسانی و حقوقی خود هستند.

دانیل داینز ، مدیر عامل ، UiPath در IPO بورس سهام نیویورک ، 21 آوریل 2021

منبع: NYSE

درآمد سال گذشته 81٪ افزایش یافت و به 607.6 میلیون دلار رسید و ضرر این شرکت از 519.9 میلیون دلار در سال 2019 به 92.4 میلیون دلار کاهش یافت. حاشیه ناخالص UiPath 89٪ در بالاترین میزان نرم افزار است.

با پیوستن UiPath به لیست طولانی شرکتهای نرم افزاری ابر با رشد بالا که طی سه سال گذشته عمومی شده اند ، اولین آن در میان تغییر احساسات سرمایه گذاران است. پس از بیش از دو برابر شدن ارزش در سال گذشته ، صندوق رایانش ابری WisdomTree ، متشکل از 58 فروشنده نرم افزار ابری در سال جاری ، 6.7٪ کاهش یافته است ، در حالی که میانگین صنعتی داوجونز تا پایان روز سه شنبه 11٪ افزایش یافته است.

یکی از بزرگترین نقاط قوت UiPath توانایی حفظ مشتریان و تشویق آنها برای افزایش هزینه ها در طول زمان است. UiPath در آخرین سال مالی خود ، حفظ درآمد خالص 145٪ را گزارش کرد ، به این معنی که متوسط ​​مشتری موجود 45٪ نسبت به سال قبل هزینه ها را افزایش داده است.

UiPath ، رتبه 50 در لیست CNBC 2020 Disruptor 50 ، در سال 2005 در رومانی توسط Daniel Dines ، مهندس سابق مایکروسافت تاسیس شد. داینز حدود یک دهه بعد UiPath را به ایالات متحده منتقل کرد و مقر خود را در نیویورک ایجاد کرد. تقریباً یک چهارم از 2863 کارمند تمام وقت آن در بخارست ، رومانی مستقر هستند.

سهام با نماد “PATH” در بورس اوراق بهادار نیویورک معامله می شود. داینز 88٪ از سهام رأی دهنده را کنترل می کند و بزرگترین سهامدار است ، با بیش از 110 میلیون سهم به ارزش بیش از 7 میلیارد دلار ، بر اساس قیمت پایانی روز چهارشنبه و شامل برخی از سهام فروخته شده در پیشنهاد.

دارم تماشا میکنم: دانیل داینز ، مدیرعامل UiPath در اولین حضور عمومی خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *